Zlý klaun z hororu To vydělal o víkendu přes 117 mil. dolarů a pokořil několik rekordů

Film To, který je natočen podle předlohy stejnojmenného románu Stephena Kinga, v amerických kinech o víkendu vydělal 117,2 mil. dolarů.

Nový hororový hit pokořil hned několik rekordů. Za prvé se stal nejúspěšnější premiérou měsíce září, kdy za sebou nechává na druhém místě Hotel Transylvánie 2 (48 mil. dolarů) a na třetím místě první díl Hotelu Transylvánie (42 mil. dolarů). Za druhé se jedná o nejlepší premiéru podzimu a za třetí je To druhý nejlepší eRkový otvírák, kdy na prvním místě stále vítězně kraluje Deadpool s tržbou 132 mil. dolarů.

Argentinský režisér Andy Muschietti natočil bezpochyby úspěšnou hororovou klasiku, která za první víkend zastínila všechny další novinky a producenti mohou být více než spokojeni a s očekáváním sledovat premiéru druhého dílu, který by se v kinech měl objevit v roce 2019, pod názvem To 2.

Druhé místo obsadila novinka Který je ten pravý? V romantické komedii ztvárnila hlavní roli Reese Witherspoon, která pomohla studiu Open Road Films vydělat 9 mil. dolarů. Což není žádná sláva, ale při hororové konkurenci se podobný výsledek dal očekávat.

Třetí příčku si připisuje srpnová trvalka Zabiják & Bodyguard, která si za uplynulý víkend na svůj účet může připočítat 4,8 mil. dolarů. Z Ameriky to bude zřejmě celkově 100 – 150 milionů dolarů, což je docela sympatická suma. Čtvrté místo s tržbou 4 miliony dolarů patří hororové Annabelle 2: Zrození zla. Celosvětově se horor chlubí již s 271 mil. dolarů, což je už o 20 milionů více, než utržil první díl.

Pětka patří festivalové Wind River s tržbou 3,2 milionů a šestka francouzsko-kanadské animované pohádce Balerína, která utržila 2,5 mil. dolarů. Na sedmém místě se stále drží Spider-Man: Homecoming s částkou 2 mil. dolarů. Celosvětových 750 milionů potvrzuje pouze fakt, že mladistvý Spider-Man nalákal do kina hromadu spokojených diváků.

Na osmou příčku propadl Dunkerk s tržbou 1,9 milionů, což Nolanovu hitu pomohl již celosvětově vydělat přes 476 mil. dolarů. Loganovi parťáci, které kritici dá se říct vyloženě milují, spadli na deváté místo s tržbou 1,8 mil. dolarů a desáté místo s tržbou 1,06 mil. dolarů okupuje animák Emoji ve filmu.

Kompletní žebříček amerických víkendových tržeb najdete tady.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..