Vše o filmu X-Men: Apocalypse

Třetí díl znovuzrozených komiksových mutantů X-Men již příští rok dorazí do kin. Pojďme si připomenout vše, co už o něm víme.

Třetí díl ponese název X-Men: Apocalypse. Režisér Bryan Singer se s ním vrací na režisérskou židli po předchozím úspěšném filmu X-Men: Budoucí minulost (úplně první film z restartované série se jmenoval X-Men: První třída a režíroval ho Matthew Vaughn), dohromady to bude již jeho čtvrtý film o mutantech.

x-men-02

Přesto, že Singer do Budoucí minulosti, díky cestování v čase, vrátil oblíbence Patricka Stewarta v roli Profesora Xaviera a Iana McKellena jako Magneta, v připravovaném filmu by se ani jeden z nich neměl objevit. Což potvrdil nejen Stewart v rozhovoru slovy: „Ne. Ani Sir Ian McKellen tam nebude,“ ale i zasazení děje deset let po skončení Budoucí minulosti, což je rok 1983.

A i když by se oba geniální herci neměli v Apocalypse ukázat, tak se alespoň Patrick Stewart, společně i s režisérem Jasonem Reitmanem (Juno, Lítám v tom) objevil na natáčení, což na fotografii zaznamenal sám Singer.

x-men-03

Hlavním padouchem v pokračování bude Apocalypse (Oscar Isaac), který chce zničit úplně celý svět. Dále se nám představí hlavní postavy z původní x-menovské trilogie ve velmi mladistvém věku. Těšit se můžeme na Storm (Alexandra Shipp), Jean Grey (Sophie Turner) nebo Wolverine (Hugh Jackman). Ten se samozřejmě neobjeví v útlém věku, jelikož nestárne. Jak to s Wolverinem ale bude, ví nejspíš jen sám režisér Singer a herec Jackman, který se při zmínce o jeho účasti ve filmu na Comic Conu jen usmíval… V roli Gambita se představí herec Channing Tatum.

x-men-01

Samozřejmě nebudou chybět jedny z hlavních postav: profesor Xavier, kterého hraje James McAvoy s již oholenou hlavou, dále Michael Fassbender jako Erik/Magneto nebo Jennifer Lawrence Raven/Mystique. Objeví se i Evan Peters v roli Quicksilvera.

x-men-06

Česká premiéra je naplánovaná na 19. května 2016, americká o týden později.

x-men-07

x-men-08X-Men: Apocalypse
USA, 2016

Režie: Bryan Singer
Scénář: Michael Dougherty, Dan Harris, Simon Kinberg, Bryan Singer
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: John Ottman
Hrají: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Oscar Isaac, Rose Byrne, Tye Sheridan, Sophie Turner, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters, Lucas Till, Ben Hardy, Lana Condor, Olivia Munn, Josh Helman, Tómas Lemarquis, Hugh Jackman, Channing Tatum

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..