Válka o planetu opic si oproti předchůdci pohoršila na stále solidních 56,5 mil. dolarů

Léto je v plném proudu, a i když v kinech řádí v druhém týdnu Spider-Man: Homecoming, tak králem žebříčku je Válka o planetu opic. Publikum zaujala i nezávislá komedie Pěkně blbě.

Završení opičí trilogie Válka o planetu opic se dokázalo probojovat v prvním víkendu na 1. místo kasovního žebříčku ke slušným 56,5 milionu dolarů. Je to však, i přes skvělé recenze a spokojenost diváků (Cinemascore hlásí diváckou známku A-), o 16 milionů méně než kolik měl předchozí Úsvit planety opic. Ten se dostal na půl miliardy dolarů celosvětově, Válka to bude mít přes tvrdou konkurenci mnohem těžší, protože si v příštím týdnu budou chtít urvat své Nolanův Dunkirk spolu s Bessonovým Valerianem.

Uvidíme, jak se Válce o planetu opic povede dál. Produkční může uklidňovat zkrouhnutí rozpočtu o 20 mil. dolarů, než měl předchozí snímek. Stále však mluvíme o 150 milionové produkci (bez nákladů na reklamu). Druhým v pořadí je parádně rozjetý Spider-Man: Homecoming. Aura konečně povedeného Spidermana, který se parádně poprvé představil v komiksovce Kapitán Amerika: Občanská válka, spolu s komerční jistotou Iron Manem ve vedlejší roli, se projevuje i ve výsledných tržbách. Pokles o 60% v druhém víkendu nemusí nijak zvlášť zneklidňovat. Stále to je 45,2 mil. dolarů a průběžných 261 milionů mezinárodně. Další verze Spider-Mana se jen tak nedočkáme, konečně se totiž povedlo Spider-Manovské univerzum zakomponované do filmů Marvel Cinematic Universe pořádně nakopnout. Tom Holland bude Spidermanem ještě pěknou řádku let.

Jako třetí se umístil průměrný animák Já, Padouch 3 s 18,9 miliony a poklesem 43% ve třetím víkendu. Mezinárodně již má na kontě stále rostoucích 619 milionů, tak uvidíme, jestli se k té miliardě jako předešlí Mimoni taky dostane. Čtvrtý řádí akční Baby Driver s osmi miliony. Studio Sony uhání režiséra Edgara Wrighta ke dvojce a není se čemu divit, protože se tomuto chválenému akčnímu snímku daří mnohem lépe, než se odhadovalo. Při pouhém rozpočtu 34 mil. dolarů Baby Driver momentálně přepočítává 73 milionů z Ameriky a celkových 96 mezinárodně.

Mile překvapil nárust nezávislé romantiky Pěkně blbě. Ta se v tomto víkendu dostala do širokého nasazení a z 2,5 tisíc kin vytěžila 7,6 mil. dolarů. Hezký kasovní úspěch, který si tento povedený snímek zcela zaslouží. Celkově ze zámoří je na 16 mil. dol. Zatím největší hit léta Wonder Woman se dostala v sedmém víkendu v kinech k neuvěřitelným 6,8 milionům dolarů. Tato letní trvalka již hlásí 764 milionů celosvětově. Konečně se DCU filmům povedlo zabodovat nejen po komerční, ale i po kritické stránce. Zbytek TOP 10 tvoří průměrný horor Wish Upon, zbytečná komedie Hráčské doupě, Pátí Transformeři a Auta 3, která si i přes rapidní nárust kvality oproti dvojce (zatím) došla jen ke 222 milionům celosvětově. Dříve ikonické studio Pixar jistě očekávalo víc.

A co vy? Byli jste na Opicích anebo Vás zaujala jiná filmová novinka? Dejte vědět v diskuzi.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..