TOP 5 filmů: Sean Connery

V sobotu 31. října obletěla svět velmi smutná zpráva. Zemřel herec Sean Connery, nejuznávanější představitel agenta Jamese Bonda.

Přesto, že role Jamese Bonda byla jeho osudová, dokázal se vymanit ze škatulky a prosadit se jinak. Připomeňte si 5 nejlepších filmů skotského herce, o kterém se od této chvíle bude mluvit, bohužel, v minulém čase.

James Bond

Sean Connery se objevil celkem v sedmi bondovkách. Jako první agent Jejího veličenstva, tehdy dvaatřicetiletý Connery, se představil ve snímku Dr. No (1962), následovaly Srdečné pozdravy z Ruska (1963) a konečně Goldfinger (1964), který proměnil bondovky v prosperující byznys a herci přinesl lukrativní nabídky nejen ze světa filmu, ale i reklamy. Úspěšné tažení kiny a peněženkami diváků pokračovalo snímky Thunderball (1965), Žiješ jenom dvakrát (1967) a zdánlivě poslední bondovkou Diamanty jsou věčné (1971). Tajný agent s podobou skotského herce se totiž vrátil na plátna kin ještě v roce 1983, aby potvrdil pradávná slova Nikdy neříkej nikdy.

Jméno růže (1986)

Ve středověké detektivce režiséra Jeana-Jacquese Annauda se Sean Connery představil v hlavní roli františkánského mnicha Viléma z Baskervillu. Role herci ctihodného a respektovaného mnicha, pátrajícího po odhalení nejasných úmrtí, přímo sedla. Důkazem je i herecké ocenění BAFTA.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Jako přísný a svéhlavý otec Indiana Jonese překvapil Connery diváky postupným odkrýváním akčního potenciálu postavy univerzitního profesora Henryho Jonesa. Bez něho by třetí pokračování nebylo rozhodně tak zábavné! Mimochodem, Harsison Ford je pouze o 12 let mladší než-li Connery.

Hon na ponorku (1991)

V podmořském thrilleru jako šarmantní sovětský kapitán Ramius velí atomové ponorce, která se nezadržitelně blíží k americkému pobřeží.

Skála (1996)

Podobně jako ve třetím vyprávění příběhu o Indiana Jonesovi se Connery i v tomto případě setkal na filmovém plátně s mladším kolegou. V roli britského agenta Johna Patricka Masona ve svých pětašedesáti letech dokázal, že hravě předčí všechny nastupující akční hrdiny!

Na kterou hereckou úlohu legendárního Seana Conneryho vzpomínáte vy?

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

1 komentář

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..