Thor: Ragnarok má nejlepší start z celé série

Za první víkend v amerických kinech si Thor: Ragnarok připisuje senzačních 121 milionů dolarů.

Díky této víkendové tržbě je tak třetí díl nejlepším startem celé thorské série, kdy první díl měl v květnu 2011 za první víkend na svém kontě 65,7 milionů a druhé pokračování v listopadu 2013 vydělalo 85,7 milionů dolarů. S tržbou 121 milionů se Thor 3 dostal i do TOP 5 nejúspěšnějších letošních amerických premiér, kdy předběhl červencovou premiéru Spider-Man: Homecoming.

Skvělým tržbám nové marvelovky, kterou ve své videorecenzi filmsim vychválil, pomohlo i spokojené hodnocení diváků a kritiků. Není divu, že celosvětově se Thor: Ragnarok už chlubí tržbou 427 milionů dolarů. A jistojistě může pokukovat po 700 – 800 milionech dolarů v konečných číslech.

Matky na tahu o VánocíchMilou Kunis v hlavní roli startují na druhém místě s tržbou 17 milionů. Je to o dost horší start, než si připsaly v roce 2016 první Matky na tahu. Tenkrát to bylo pěkných 23,8 milionů dolarů. Třetí místo patří hororu Jigsaw, který rychle vyklízí stupně vítězů, když si připisuje další 6,7 milionů dolarů.

Třetí víkend promítání a čtvrté místo pro Boo 2! A Madea Halloween a dalších 4,65 milionů dolarů. Páté místo nahání propadák roku Geostorm: Globální nebezpečí s víkendovou tržbou 3,03 milionů. Produkční náklady činily 120 milionů, celosvětové výnosy zatím činí 182 milionů dolarů.

Hororovka Všechno nejhorší je na šestém místě s tržbou 2,82 milionů. Sedmička patří válečného filmu Thank You for Your Service s tržbou 2,26 milionů. Osmičku má sci-fi Blade Runner 2049, které vydělalo přes víkend 2,24 milionů, devítka patří Only the Brave, utrženo má 1,91 milionů a desítka bojovému The Foreigner s tržbou 1,55 milionů dolarů.

Příští víkend nás čeká zajímavá podívaná na výsledky tržeb, startovat bude remake Vraždy v Orient expresu.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..