Temná věž za první víkend zcela propadla, Dunkerk se stále drží

Novinka Temná věž, která vznikla podle knižní série Stephena Kinga, startuje v amerických kinech s jedním z nejhorších výdělků roku za prémiový víkend.

Za první víkend promítání film, ve kterém se v hlavní roli představili Idris ElbaMatthew McConaughey, utržil pouze 19,5 milionu dolarů. Temná věž se potýká i s nepříjemných hodnocením, od kritiků na Rotten Tomatoes získala pouhých 18 % kladných hodnocení. Film na sebe víc než pravděpodobně vydělá, při rozpočtu 60 mil. dolarů, ale nebude to žádná sláva.

Naopak o slávě se dá mluvit u Nolanova Dunkerku. Třetí víkend se drží v TOP 3 a po dvou prvních místech klesá na místo druhé s víkendovou tržbou 17,6 mil. dolarů. Celosvětově si film připisuje už přes 314 milionů dolarů a je více než jisté, že ať Christopher Nolan natočí cokoli, vždy to bude komerční hit.

Druhý víkend a třetí místo pro nepodařenou animovanou komedii Emoji ve filmu, která si připisuje 12 350 000 dolarů, což je oproti prvnímu víkendu pokles tržeb o 50 %. Za poměrně výdělečnou se může označit komedie Girls Trip na čtvrtém místě s tržbou 11 418 700 dolarů, celosvětově má na svém kontě už 90 843 720 dolarů.

Na pátém místě se objevila novinka Kidnap v hlavní roli s Halle Berry, která si připisuje 10,2 mil. dolarů. Thriller režiséra Luise Prietoa vypráví o matce, která se vydává za záchranou svého jediného milovaného syna.

Šesté místo si připisuje Spider-Man: Homecoming s tržbou 8,8 mil. dolarů (celosvětově má vyděláno už 651 mil. dolarů), na sedmé místo se po druhém víkendu promítání propadá Atomic Blonde: Bez lítosti s tržbou 8,2 mil. dolarů. Osmé místo patří novince Detroit, ve které se představují herci John Boyega, Will Poulter, Alge Smith, Jason Mitchell, Jack Reynor a Anthony Mackie, kteří do kin přivedli diváky a ti nechali v pokladnách přes 7,2 mil. dolarů.

Deváté a desáté místo patří filmovým letním trvalkám, je to Válka o planetu opic (tržba 6 milionů dolarů) a Já, padouch 3 s tržbou 5 288 640 dolarů.

Kompletní přehled amerických tržeb uplynulého víkendu najdete tady.

Dejte vědět do komentářů na jakém filmu jste byli o víkendu vy.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..