Super Bowl 2018: Trailerový přehled

Všechny trailery letošního Super Bowlu na jednom místě. Trailery Black Panther, Avengers: Infinity War  nebo Jurský svět: Zánik říše  čekají na vaše přehrání.

Vítejte u rozsáhlého trailerového přehledu s veškerými uveřejněnými Super Bowl spoty. Popořadě proberu snímky: Black Panther, Avengers: Infinity War, Solo: A Star Wars Story, Skyscraper, A Quiet Place, Red Sparrow, Jurský Svět: Zánik říše, Mission Impossible: Fallout a Annihilation. Některé dokonce uveřejnily své plnohodnotné trailery několik hodin po svém Super Bowl spotu, takže i těmto trailerům se zde budu věnovat.

Pro ty z vás, kteří chtějí raději video verzi rozboru těchto trailerů, tak se můžete podívat na mou video analýzu 8 filmových spotů letošního Super Bowlu.

Black Panther

Nejbližší komiksový zářez od Marvelu Black Panther dorazí do kin již příští týden 15.2., tudíž se už více trailerů nejspíš nedočkáme. O to víc zamrzí, jakým unylým způsobem je tento 30 vteřinový spot proveden. Krátká ukázka neodhaluje žádné neviděné scény, oplývá podivným hudebním podkresem a zaměřuje se na akční pasáže méně než bych osobně čekal. Předchozí trailery mě lákaly mnohem víc a stále jsem na Black Panthera velmi zvědavý a v kině ho nevynechám. Jen říkám, že tento poslední spot by mě spíš od návštěvy kina odrazoval, než nalákal. Klid v duši, můžete mít alespoň z prvotních nadšených zámořských reakcí, které hovoří o nejlepším Marvelovském originu, vychvalují záporáka v podání Michaela B. Jordana a akční kulervoucí pasáže.

Avengers: Infinity War

Druhý MCU snímek ve mně vzbuzuje mnohem optimističtější dojem. Sice se nevyrovnává výbornému podzimnímu traileru a nenabízí žádné nové záběry, které by odhalovaly něco podstatného, ale i tak se jedná o slušnou trailerovou práci. V jednom záběru to sice vypadá, že Vision kráčí bez Infinity Stoneu v čele, ale to může být jen klam, který rozvíří horečnaté debaty komiksových fandů. Dále vidíme Spider-Mana ve svém původním kostýmu z jeho sólovky Homecoming. Takže jeho dalšího vytuněného kostýmu, který mu nabízel Tony Stark na konci jeho sólovky, se dočkáme až v průběhu filmu. Avengers Infinity War vpadne do kin 26. dubna.

Solo: A Star Wars Story

Zřejmě nejočekávanější upoutávka začátku letošního roku je konečně tady. Po úvodním spotu přišel i první plnohodnotný teaser, který prodlužuje několik scén a dále poodhaluje více akčních i dialogových pasáží. Solo: A Star Wars Story to bude mít ještě těžké, aby všechny své potencionální fanoušky nahnal do kin. Po všech těch produkčních strastech, dotáčkách, změně režisérského postu a fám o tom, že omlazený představitel Hana Sola Alden Ehrenheich neumí vůbec hrát, se i takhle zdařilá upoutávka jeví, jako nedostatečná.

Osobně mám z prvních dvou ukázek podobný dojem, jako z trailerů na Rogue One, tudíž špinavější Star Wars, které mě vizuálně lákají, ale nevěřím, že se hlavní sáze v nějakých ohledech vyrovnají. V traileru na Sola mě ani tak neirituje Alden Ehrenheich, který je v obou ukázkách velmi málo, ale Emilia Clarke. Ta mi ve Hře o trůny vůbec nevadí, ale v ostatních rolích mi nesedí a nemám z ní dobrý dojem. Nejpozitivnější dojem tak mám zatím z Woodyho Harrelsona, který ve mně vyvolává ten správný pocit, že je tu další Star Wars film, který by mě měl zajímat. Premiéra je stále nastavena na blízké datum 24. května.

Mrakodrap (Skyscraper)

Jeden hořící mrakodrap, teroristé a Dwayne „The Rock“ Johnson s umělou nohou. Víc ani netřeba zmiňovat. Spot láká přesně tím béčkovým způsobem, jak byste z mé úvodní věty tipovali. Samotná ukázka nenabízí nic, čím by mě lákal do kina. The Rock neutáhne všechno a tahle laciná variace na Smrtonosnou past dle mého názoru nehýří ničím, čím by měl kohokoliv zajímat. Průměrná ukázka na pravděpodobně průměrný snímek. Nic víc, nic míň. Ani režisér Centrální inteligence a Millerových na tripu Rawson Marshall Thurber ve mně pocit z tohoto filmu nijak nezlepšuje. Tuzemská premiéra je nastavená na 12. července.

Tiché místo (A Quiet Place)

Nejpodivnější filmový příspěvek letošního Super Bowlu. Nebývá příliš časté, aby psychologický thriller/drama/horor se objevoval mezi nákladnými filmovými fláky. Super Bowl spot není zrovna levná záležitost, takže si asi Emily Blunt se svým manželem na producentské pozici věří, že tahle investice má smysl a že natočili povedenou žánrovku. Z krátké ukázky není zřejmé, zda je snímek víc hororem nebo psychologickým thrillerem. Upřímně z uveřejněného spotu jsem se nedozvěděl zcela nic. Což je na jednu stranu dobře, že nemám dojem, že by mi tvůrci ukázali něco důležitého, ale na druhou stranu mě spot ničím nenalákal. Před několika měsíci byl zveřejněn plnohodnotný trailer, ale z obav, abych se nedozvěděl něco spileroidního, jsem tento trailer vynechal. Tiché místo bude v našich kinech od 5. dubna.

Rudá volavka (Red Sparrow)

Špionážní Ruda volavka je dalším Super Bowl příspěvkem, jehož 30 sekundová stopáž není pro upoutání diváka příliš vhodná. Předchozí dva trailery mě opravdu do kina nalákaly a to jsem, před zhlédnutím upoutávek nad tímto filmem ohrnoval nos. Jennifer Lawrence se do této ruské špionky s napůl vymytým mozkem bezvadně hodí a i Joel Edgerton je známkou kvalitní podívané. Pro nalákání do kina proto doporučuji více předchozí dvouminutové ukázky, než tuhle ostrouhanou verzi. Premiéry se dočkáme už 1. března.

Jurský svět: Zánik říše

Pokračování tři roky starého Jurského světa mě svými prvními ukázkami příliš nelákal, ale tento spot je perfektním trailerovým přírustkem. Na to, že mě předchozí trailery od tohoto filmu odrazovaly, tak spot dělá filmu medvědí službu a láká skvělou scénou v dětském pokoji, kdy se za spící holčičkou hororově sápe dinosaurus. I další záběry jsou zajímavé, jen ta erupce na ostrově s utíkajícími dinosaury a křičícími lidskými charaktery vypadá stále tak bídně a lacině. Ale jinak je Jurský svět: Zánik říše skvělým příkladem nákladného snímku s perfektní Super Bowl upoutávkou. Dinosaury uvidíme v kinech od 21. června.

Mission Impossible: Fallout

Nejlepší Super Bowl spot letos dozajista patří šesté Mission Impossible s podtitulem Fallout, která po prvním spotu zveřejnila i ještě nabušenější plnohodnotný trailer. Ukázka má šílené tempo, poodhaluje spousta zajímavých akčních scén, kde Tom Cruise opět předvádí své kaskadérské umění, a láká na drsného Henryho Cavilla s knírem, který si kvůli tomuto snímku nesměl oholit při natáčení Justice League a poté následovalo retušování jeho rtu do podoby, které se vysmíval celý internet. Zkrátka tento šestý přírustek do série Mission Impossible ve mně vyvolává ty nejpozitivnější pocity a mám zatím dojem, že se 2. srpna máme opravdu nač těšit.

Annihilation

O tomhle sci-fi s Natalií Portman v hlavní roli stále nevím, co si mám myslet. Na jednu stranu mě láká další film zrežírovaný a napsaný Alexem Garlandem, u jehož Ex Machiny jsem se poměrně bavil a velmi se mi líbila vizuální stránka věci. I v Annihilation je vizuální provedení zajímavé a originální, ale po příběhové stránce zatím z trailerů i Super Bowl spotu působí dost divně. Pak je tu Natalie Portman, která mě v posledních letech ve filmech nebaví, a nemám z ní od prvního Thora dojem, že by si natáčení nějak zvlášť užívala. Poslední upoutávka neukazuje nic, co bychom neviděli v předchozích trailerech a tak i proto mám stále z Annihilation nejistý pocit. Kino za tři týdny od 23. února jen za předpokladu kladných reakcí od diváků.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..