Spielberg odstartoval s Ready Player One na prvním místě

Novinka Stevena Spielberga otvírá s více než 40 milionovou víkendovou tržbou, což je po delší době skvělý komerční úspěch u jeho filmů.

Ready Player One: Hra začíná se dostal na první místo s tržbou 41,2 mil. dolarů, což je z pohledu na všechny starty Spielbergových filmů jeden z nejlepších víkendových otvíráků. Solidní recenze a pop kulturní odkazy by do kina mohly diváky jen hrnout, tudíž se dá očekávat, že v Americe si film dojde pro 150 mega, celosvětově je možná i půl miliarda (zatím je to pěkných 181 milionů dolarů).

Druhá příčka patří novince Acrimony, což je thriller z rukou Tylera Perryho, s tržbou 17,1 mil. dolarů. Jelikož se budget dá odhadovat na nějakých 20 – 30 milionů, je jisté, že se Acrimony zaplatí a Perry může na podzim bourat kina s Tyler Perry’s A Madea Family Funeral.

V sedmém týdnu promítání padá o víkendu na třetí místo Black Panther. Připisuje si dalších 11,2 milionů a hned je z toho 650 mega z Ameriky (za chvíli bude Black Panther třetí nejúspěšnější film v severoamerické distribuci). Celosvětově má přes 1,27 miliardy dol. a pomalu už číhá před branou TOP 10 celosvětově nejúspěšnějších filmů.

Z minulého třetího místa na aktuální čtvrté klesá rodinné drama I Can Only Imagine s tržbou 10,7 mil. dol. V Americe je z toho solidních 55 mega, takže krásná trojciferná stovka může klidně ještě padnout.

Pokud mluvíme o padnutí, Pacific Rim: Povstání od minulého víkendu, místo aby povstal, tak klesl z jedničky na páté místo, což je pokles o 67 % a malých 9,2 milionů. V Americe to dělá slabých 45 milionů, o něco lépe je na tom zbytek světa se svými 231 miliony. Třetí díl s touhle výdělečností nejspíše realizovaný nebude.

Druhá polovina žebříčku vypadá následovně: 6. Sherlock Koumes 7 mil. dolarů, 7. Já, Simon 4,8 mil. dolarů, 8. Tomb Raider 4,7 mil. dolarů, 9. V pasti času 4,69 mil. dolarů a 10. Paul, Apostle of Christ 3,5 mil. dolarů.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..