Soundtrack Tenet: Režisér Nolan dýchá v právě vydaném soundtracku

Patetický. Syntetický. Hlasitý. Takový je právě vydaný soundtrack k filmu Tenet, o který se postaral oscarový skladatel Ludwig Göransson.

Kvalitní hudba, která téměř vždy „zlidoví“, patří k filmům režiséra Christophera Nolana stejně tak, jako komplikovaný děj s osvěžující pointou. Nejinak je tomu i u nového filmu Tenet. Soundtrack celým snímkem rezonuje a doslova tepe. Obavy, že samostatný poslech nebude to pravé ořechové jsou pryč. Zkuste se sami zaposlouchat.

O hudbu se postaral švédský šestatřicetiletý oscarový skladatel Ludwig Göransson (Creed, Venom, Black Panther), který nahradil dlouhodobého Nolanova spolupracovníka, skladatele Hanse Zimmera (Počátek, Interstellar, Dunkerk). A i u Tenetu je poznat, že režisér má vždy jasnou představu o podobě hudby ve svých filmech. Což zmínil i samotný skladatel, kterého překvapilo, jak moc dokáže Nolan hovořit vzdělaně o hudbě.

Göransson použil podobné nástroje a zvuky, takže je poměrně těžké rozpoznat, že za dalším soundtrackem Nolanova filmu nestál Zimmer. Přesto, že je těžké soundtrack rozpoznat, zároveň musím uznat, že se nejedná o žádnou kopii a Švéd Ludwig tvoří zcela originální motivy. U jedné skladby, motiv padoucha Satora, zakomponoval do hudby i samotný režisérův hlas v podobě těžkého dechu.

Skladatel Ludwig Göransson se svým Oscarem za hudbu k filmu Black Panther.

„Rád používám věci a zvuky, které jsou známé, manipuluji s nimi, přidávám je do hudby, ve které už nemůžeš říct, co to je,“ řekl skladatel. Jedním z těchto zvuků byl právě i hlas režiséra.

Práce na soundtracku začali 6 měsíců před spuštěním kamer, tudíž hudba mohla být upravována během sestavování filmu. Jelikož režisér nemá rád současnou hudbu, pro Tenet bylo použitou spoustu dosud neznámých zvuků, které vznikly úplně od základů.

Kromě playlistu na YouTube, jenž vidíte výše, si můžete soundtrack přehrát i na Spotify.

Zdroj: Yahoo.com

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..