Video: Herecký idol dívek, Jamie Dornan, dorazil do Varů

Herec Jamie Dornan, proslavený ztvárněním Mr. Greye v eroticko-romantickém drama Padesát odstínů šedi, dorazil ve čtvrtek na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

jamie-dornan-2Irský herec Dornan společně s režisérem Seanem Ellisem představil nejnovější koprodukční velkofilm s názvem Anthropoid.

Film Anthropoid zpracovává jeden z nejemotivnějších momentů moderní československé historie a bude se i v České republice (točit se bude na různých místech Prahy od Zvonařky po Invalidovnu, interiér kostela, v němž se výsadkáři skrývali, už se staví v barrandovském studiu) již za dva týdny natáčet. Dornan v něm ztvární výsadkáře Jana Kubiše.

Ve filmu se objeví například herečka Aňa Geislerová, se kterou se Jamie setkal na červeném koberci i na tiskové konferenci. Dále pak Alena Mihulová, Jan Budař, Václav Neužil, malou roli si zahraje také Kryštof Mucha, výkonný ředitel karlovarského festivalu a rovněž koproducent filmu.

„Ve škole jsme samozřejmě probírali první i druhou světovou válku, ale tuto část historie jsem neznal. Poprvé jsem se s ní setkal, když jsem četl scénář,“ uvedl Dornan před novináři. „Je to nesmírně zajímavý a neobyčejný příběh,“ dodal.

ana-geislerova-jamie-dornan-vary
Foto: Dan Materna (Mafra)K filmu na festivalu v Karlových Varech proběhla i tisková konference. Její záznam si můžete přehrát na videu.

Nezbývá, než se na samotný film těšit a držet herecké hvězdě z Padesáti odstínů šedi palce, že ho role ve filmu proslaví minimálně jako ta z erotického drama.

Zdroj: idnes.cz, novinky.cz

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..