Režisér Václav Marhoul obsadil do nového filmu světové hvězdy

Český filmař oslovil zahraniční filmové hvězdy a ty mu kývly na role v koprodukčním filmu Nabarvené ptáče.

Režisér a scenárista Václav Marhoul má rád velkolepé projekty. Po filmech Mazaný Filip (2x Český lev) a Tobruk (3x Český lev) chystá od půlky března natáčet film Nabarvené ptáče s překvapivým hereckým obsazením.

Svou účast režisérovi totiž přislíbili zahraniční herci jmen Stellan Skarsgard (Hon na ponorku, Prolomit vlny, Thor, Nymfomanka, Ranhojič) nebo Udo Kier (seriál Království, Armagedon, Blade, Tanec v temnotách). Písemně svůj zájem potvrdil i americký herec Harvey Keitel (Sestra v akci, Pulp Ficton, Od soumraku do úsvitu, Červený drak, Grandhotel Budapešť), měl by hrát katolického kněze. Podle režiséra se stále jedná s dalšími světovými hvězdami.

Stellan Skarsgard ve filmu Thor.

Z českých herců se ve filmu objeví Petr Vaněk, Radim Fiala, Jitka Čvančarová, Míša Doležalová, Milan Šimáček nebo Filip Kaňkovský. Hlavní roli malého židovského chlapce ztvární Petr Kotlár.

Filmový příběh vznikl podle stejnojmenné knihy autora Jerzyho Kosińského. Film se začne natáčet od března 2017 do června 2018, v Česku a na Slovensku,ale i na Ukrajině a v Polsku. Bude se točit černobíle, ve formátu Cinemascope a na 35 milimetrový materiál. Kameramanem bude Vladimír Smutný, architektem Jan Vlasák, střihačem Luděk Hudec, hudbu složí Petr Ostrouchov.

Světová premiéra je naplánována na květen 2019, česká premiéra na září 2019. Celkový rozpočet filmu je 166 milionů korun.

O knize Nabarvené ptáče

„Autobiografický“ román líčí osud malého židovského chlapce, který sám prožil druhou světovou válku na zaostalém venkově kdesi v prostoru východního Polska či Ukrajiny.  Osamělé dítě působilo jako vetřelec a ve vypjatém období aktuálního ohrožení bylo vystaveno všem myslitelným útokům primitivních venkovanů a hrůzné válečné poměry mělo zostřeno svou odlišností a samotou. Ve chvíli životního ohrožení se chlapec dostal mezi rudoarmějce a u nich se poprvé setkal s lidským zacházením a porozuměním. Poválečné setkání chlapce s rodiči pak nebylo vůbec snadné. (zdroj: Databázeknih.cz)

Zdroj: ČTK, iDnes.cz, Novinky.cz

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..