Režisér La La Landu poletí na Měsíc s Ryanem Goslingem

Oscarový režisér La La LanduDamien Chazelle, se chystá na natáčení svého dalšího filmu. A rozhodně vás překvapí, že tentokrát nepůjde o hudbu. Čeká nás First Man.

Filmový muzikál La La Land posbíral letos v únoru parádních šest Oscarů a z režiséra Damienna Chazellea udělal nejmladšího režiséra, který se zlatou soškou plešatého Oscara může pyšnit. A Chazelle rozhodně nespí na vavřínech a chystá svůj další film. Tentokrát si vybral scénář Joshe Singera, který se inspiroval životopisnou knihou historika z NASA Jamese R. Hansena s názvem První muž: Život Neila A. Armstrong. Mimochodem, scenárista Singer získal v loňském roce Oscara za scénář k filmu Spotlight.

A jak zajisté poznáváte podle názvu autorizované biografie, půjde o prvního muže na Měsíci, tedy o životopisný film o Neilovi A. Armstrongovi. Toho si zahraje Chazelleovův oblíbenec Ryan Gosling. V dalších rolích se objeví Corey Stoll (jako astronaut Buzz Aldrin), Kyle Chandler nebo Jason Clarke.

O filmu

Film bude vyprávět o zkušebním pilotovi, který se stal astronautem, jenž se dostal jako první muž na Měsíc. Byl jím Neil A. Armstrong. Před odletem zažil Armstrong rodinnou tragédii, která ho změnila v odhodlaného astronauta, díky čemuž i NASA změnila názor a původně zamýšleného Buzze Aldrina, nahradila Neilem. Po návratu si Armstrong, navzdory své slávě, zachoval pokoru a skromnost, popularitu se nesnažil využívat za každou cenu. Nikdy neměl zájem o pozornost médií, ani předtím, než se stal slavným, ani potom. Třebaže jeho jméno bylo slavné, on sám se nepředváděl. Zemřel v srpnu 2012 na problémy se srdcem.

Česká premiéra filmu je naplánována na 11. října 2018.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..