Režisér Jan Svěrák natáčí novou komedii Betlémské světlo

Režisér Jan Svěrák obsadil v komedii Betlémské světlo do hlavní role svého otce Zdeňka Svěráka, který začal natáčet den po svých 85. narozeninách.

Režisér Jan Svěrák (Tři bratři) se pouští po čtyř letech od posledního snímku Po strništi bos do dalšího natáčení. Scénář pro film Betlémské světlo napsal režisér podle knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka.

„Film bude o hledání životní harmonie, o hranici mezi vyrovnaností a rezignací, a tohle těžké téma rozptylujeme humorem, stylizací a velkou nadsázkou,“ vysvětluje režisér Jan Svěrák.

O specifickou vizualitu filmu se postará držitel osmi Českých lvů a dalších pěti nominací – fenomenální kameraman Vladimír Smutný, který spolupracoval se Svěráky už na Koljovi před 25 lety. Stejně tak oceňovaný architekt Jan Vlasák a kostýmní návrhářka Simona Rybáková. Střihu celého filmu se poprvé ujme pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák.

Hlavní postavy ztvární kromě Zdeňka Svěráka Daniela Kolářová, Vojta Kotek a Tereza Ramba. V dalších rolích se diváci mohou těšit na Ondřeje Vetchého, dánskou herečku Patricii Schumann či Jitku Čvančarovou.

Snímek Betlémské světlo se bude natáčet od konce března do května především v Praze. Premiéru tvůrci plánují na 14. dubna 2022 a do kin jej uvede společnost Bioscop. Koproducentem filmu je Česká televize.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..