Recenze: Vampýrská akademie (Vampire Academy)

Za prvé: Knižní předlohu filmu Vampýrská akademie jsem nečetl. Za druhé: Nejsem zakomplexovaná teenegerka, která je zamilovaná do upířích filmů a Stmívání viděla vícekrát než své přátele. No a konečně za třetí: Nebýt sympatické Zoey Deutch, neztrácím tu s upíry čas.

Chcete-li se dozvědět něco obsáhlejšího k ději, koukněte sem. Ve zkratce jde říci, že se v příběhu filmu objevují vampýři, kteří se dělí na Dhampýře, Moroje a Strigoje. Všichni mají nějaký svůj smysl, proč existují a všichni po sobě nějakým způsobem jdou. Rozepisovat se dál o ději je ale vážně zbytečné.

Možná je to tou primitivní zápletkou, která je zřejmě primitivní i v knize (nevím, tipuji) a přesto se dostalo knize velké popularity, ale nemohu pochopit, proč nikomu v sále nevadilo, že je ten film, taková slátanina…

Nesmysly z plátna sálají neustále. Během filmu je několikrát střiženo z bodu A do bodu C, aniž by byl vysvětlen bod B. Postavy dělají kolikrát nesmyslné věci, které by zdravě uvažující člověk neudělal a herci vypadají spíše jako neherci.

Během celého filmu zazní několik vtipných hlášek, stane se i pár úsměvných situací (zejména díky jedné z hlavních hrdinek Zoey Deutch, která hraje dhampýrku Rose). To je ale asi tak všechno, co je na celém filmu pozitivní. Ostatní nestojí ani za divení se, že tohle někoho může bavit.

Jednoduše film chce těžit na úspěchu Stmívání a Harryho Pottera a jde na to tím nejokatějším způsobem.

Vampýrská akademie byla natočena opravdu jen pro věrné fanynky knižní předlohy, které všechny ty nesmysly odpustí, jen aby se ztotožnily s hlavní hrdinkou Lissou (Lucy Fry) a připomněly si nekonečné noční touhy být v náručí svého ochránce.

No a vy, kteří si chcete vyprázdnit mozek, do kina klidně běžte, ale asi za to ani neplaťte…!

P. S. Film za mořem mezi diváky úplně propadl, takže o případném druhém dílu nemůže být ani řeč. Jo!

Jaký je váš názor na film?

vampire-academy-2Vampýrská akademie (Vampire Academy)

Hodnocení: 30 %
USA, 2014, 105 min

Režie: Mark Waters
Předloha: Richelle Mead (kniha)
Scénář: Daniel Waters
Kamera: Tony Pierce-Roberts
Hudba: Rolfe Kent
Hrají: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovskij, Joely Richardson, Dominique Tipper, Sarah Hyland, Olga Kurylenko, Cameron Monaghan, Gabriel Byrne, Sami Gayle, Dominic Sherwood

Tagy:
No Comments

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..