Recenze: Strážci Galaxie Vol. 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

Netradiční partička hrdinů se znovu hlásí o slovo. Vrací se znovu stejná sestava, takže i Chris Pratt nebo Zoe Saldana, a o režii se opět stará James Gunn. Jací Strážci Galaxie Vol. 2 teda jsou? 

Není to tak dávno, kdy první Strážci Galaxie vyrazili dech všem komiksovým fanouškům. Byli hodně netypičtí, hodně vtipní a hodně vydělali (po celém světě přes 773 mil. dolarů). Inu, Marvel sází jeden kasovní trhák za druhým, takže pokračování bylo víc než jasné.

Hned od začátku režisér James Gunn (Slimák, Mládeži nepřístupnoStrážci Galaxie) sází na digitální přeplácanost. Což o to, když je doplněna o roztomilého malého Groota (hlas Vin Diesel), dá se ještě přežít. Jenže to samé se nedá říct o závěrečné půlhodině, která vám v hlavě vytvoří dost slušný digitální bordel a zřejmě si i nutně zapřemýšlíte, jak hodně jsou naši hrdinové nesmrtelní, když s nimi tvůrci dělají to, co dělají…

I když o (ne)smrtelnosti hrdinů můžeme dlouho přemýšlet, jedno vám bude určitě jasné hned po zhlédnutí.

Dvojka Strážců je poměrně ukecaná záležitost. Neobsahuje žádnou vybočující hlavní postavu, ale má jich hned několik a dá se dost jednoduše říct, že hlavní postavou je vlastně RODINA…

Tohle téma spojuje všechny postavy v ději. Ať už je to (nepřekvapivé) odhalení otce Petera Quilla (Chris Pratt), drsné hašteření sester Gamory (Zoe Saldana) a Nebuly (Karen Gillan) nebo vtipné konverzace mezi rodičem Draxem (Dave Bautista) – jen tak BTW: Drax je skutečně vtipná postava, a tykadlové Mantis (Pom Klementieff).

Není to nuda, ale není to bůh ví co. Což ale hlavně zachraňuje dobře fungující obsazení všech postav, mezi kterými to zdravě jiskří.

Se vším tím, čím překvapovala jednička (třeba i hláškující digi Rocket s hlasem Bradleyho Coopera), včetně senzačního soundtracku, se setkáte i ve dvojce. Ale je toho všeho nějak moc. I ten David Hasselhoff vás rozesměje, ale už tolik nepřekvapí.

No holt, druhé díly mají těžké poslání a u tohohle pokračování to platí stoprocentně. Jednička byla jednoznačně překvapením roku 2014, a i když se druhý díl snaží navázat v tom nejlepším, neublížilo by mu střídmější zacházení se vším, co přinesl díl první.

P. S. Třetí díl je na spadnutí. O čem bude vám poví nejedna z PĚTI potitulkových scén.

Strážci Galaxie Vol. 2
(Guardians of the Galaxy Vol. 2)
USA, 2017, 136 min

Režie: James Gunn
Scénář: James Gunn
Kamera: Henry Braham
Hudba: Tyler Bates
Hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Michael Rooker, Karen Gillan, Pom Klementieff, Kurt Russell, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan, Sean Gunn, Sylvester Stallone, Evan Jones, Stephen Blackehart, Steve Agee, Tommy Flanagan, Rhoda Griffis, Hilty Bowen, Aramis Knight, Elizabeth Ludlow, Gregg Henry, Stan Lee, Ving Rhames, Michael Rosenbaum, Michelle Yeoh, David Hasselhoff, Seth Green, Miley Cyrus, Rob Zombie
Producenti: Kevin Feige
Střih: Fred Raskin, Craig Wood
Scénografie: Scott Chambliss
Kostýmy: Judianna Makovsky

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

4 komentářů

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..