Recenze: Deadpool

Jo, sympaťák Deadpool je sakra hustej týpek. Hej, hou… A to je asi tak všechno.

Když se Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds) dozví dost nemilou zprávu o svém zdraví, ještě předtím, ale pozná lásku svého života Vanessu (Morena Baccarin), mám před sebou nelehké rozhodnutí. Stane se nesmrtelným (super)hrdinou? Více o ději najdete tady.

Ano, i v komiksových filmech se řeší neveselé příhody životní cyklu člověka. Tu se v Ant-Manovi otec rozhodne loupit, jen aby stále vídal svou dceru, no a v Deadpoolovi zase jde o rakovinu. Zkrátka, komiksoví superhrdinové se čím dál víc přibližují obyčejným smrtelníkům. Však z nich taky pochází, že?

Marvelovský komiks Deadpool se úplně nejvíc ze všeho liší, od těch ostatních komiksových filmů, slovníkem hlavního hrdiny a krvavou akcí. To jste samozřejmě poznali z traileru a z masivní kampaně, ze které na nás Deadpool mluvil svou cool řečí a při které tekly litry krve. Upřímně, je to asi to jediné, co mě na tomhle filmu bavilo. Alespoň chvíli. Pak už to byla jen ohraná písnička, stejně jako dlouhohrající deska kapely Wham!

Přitom se Deadpool mohl stát kultovním filmem, který by strčil do kapsy hravě drsné filmy Matthewa Vaughna Kick-Ass nebo Kingsman. V tomhle případě se režisér Tim Miller svým debutem řadí až za zmíněné filmy a nesahá jim ani na paty.

Hlavní problém vězí v nemastné a neslané romantické zápletce, která by se vešla do půlhodinového filmu i s úvodními titulky (mimochodem, ty byly povedené). K tomu nijak nebezpečná záporná postava (Ed Skrein) bez špetku charismatu, navíc zneškodněná nejlacinějším možným způsobem. Škoda.

deadpool-film-01

Jediné štěstí, které se tvůrcům povedlo a za něho děkuji, je obsazení Ryana Reynoldsa. Deadpoolovi dodal „tvář“, se kterou by se málokdo dokázal tak poprat, jako on. Tak trochu si může Reynolds děkovat sám sobě. Proč? Deadpoola se snažil na plátna kin dostat právě on pěknou řádku let. Ale za to filmu plusové body udělovat nebudu. On to jistě nějak rozdýchá…

deadpool-film-02

Deadpool si diváka určitě najde. A našel. Kino praskalo ve švech teenage omladinou, pro kterou jsou nekončící vulgarismy hlavní postavy inspirací pro každodenní mluvu.

Být tak o deset let mladší, odcházím z kina plný nadšení.

P.S. Vydržte do konce titulků. Za další cool vtip to stojí, ne? Ehm…

deadpool-posterDeadpool
USA, 2016, 108 min

Režie: Tim Miller
Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick
Kamera: Ken Seng
Hudba: Junkie XL
Hrají: Ryan Reynolds, Karan Soni, Ed Skrein, Michael Benyaer, Stefan Kapicic, Brianna Hildebrand, Style Dayne, Kyle Cassie, Taylor Hickson, Ayzee, Naika Toussaint, Randal Reeder, T.J. Miller, Isaac C. Singleton Jr., Morena Baccarin, Justyn Shippelt, Donna Yamamoto, Jed Rees, Hugh Scott, Gina Carano, Cindy Piper, Emily Haine, Aatash Amir, Chad Riley, Paul Belsito, Darcey Johnson, Leslie Uggams, Kyle Rideout, Jason William Day, Stan Lee, Ben Wilkinson, Rachel Shaw, Paul Lazenby, Rob Hayter, Greg LaSalle
Produkce: Simon Kinberg

5 komentářů

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..