První trailer: Já, Olga Hepnarová

Příběh natočený podle skutečné události režírovala autorská dvojce Tomáš Weinreb a Petr Kazda.

Celovečerní hraný film Já, Olga Hepnarová je příběhem dívky, která ve svých dvaadvaceti letech nákladním vozem úmyslně najela v centru Prahy do lidí na tramvajové zastávce a osm jich usmrtila. Ke svému činu se hrdě hlásila, odmítla ho litovat, považovala ho za svou pomstu vůči společnosti a požadovala pro sebe trest smrti. V roce 1975 byla oběšena a stala se tak poslední popravenou ženou u nás.

Těžké téma a obecně známý případ české historie si doposud nikdo v celovečerním hraném snímku ztvárnit neodvážil. Jde o vůbec první pokus přenést příběh Olgy Hepnarové a jejího strašného činu do filmu.

Trailer dost temně láká na podívanou, ze které divák jistě nebude odcházet rozesmátý. Černobílý materiál dokresluje tíživou situaci, do které se Olga Hepnarová (Michalina Olszańska) ve svém životě dostala.

Jako zahajovací film pro svou sekci Panorama si snímek Já, Olga Hepnarová vybral prestižní Filmový festival v Berlíně Berlinale, kde bude mít film světovou premiéru. Status zahajovacího filmu znamená v případě významných festivalů a jejich sekcí výrazné zvýšení prestiže.

Podívejte se i na záběry z natáčení.

ja-olga-hepnarova-plakatJá, Olga Hepnarová
Česko / Polsko / Francie / Slovensko, 2016, 105 min

Režie: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
Scénář: Petr Kazda, Tomáš Weinreb
Kamera: Adam Sikora
Hrají: Michalina Olszańska, Marika Šoposká, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Jan Novotný, Lukáš Bech, Juraj Nvota, Pavel Neškudla, Gabriela Míčová, Marta Mazurek, Roman Zach, Ondřej Malý, Martin Pechlát, Malwina Turek, Magdaléna Borová, Zuzana Stavná, Martin Finger, Martina Eliášová, Viktor Vrabec
Produkce: Sylwester Banaszkiewicz, Marcin Kurek, Tomáš Weinreb, Marian Urban, Petr Kazda, Vojtěch Frič
Střih: Vojtěch Frič
Scénografie: Alexandr Kozák
Kostýmy: Aneta Grňáková

Česká premiéra je stanovena na 24. března 2016.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..