První teaser filmu Milada

V listopadu se do kin dostane dlouho očekávaný film Milada režiséra, scenáristy a producenta Davida Mrnky. Nyní máte možnost podívat se na první upoutávku k celému filmu.

Už z upoutávky je jasné, že půjde o dost emotivně laděný film. Postavu ženy, která se stala symbolem odvážného boje za svobodu, ztvární izraelská herečka Ayelet Zurer. Rodačku z Tel Avivu můžeme znát z filmů Mnichov, Andělé a démoni nebo Muž z oceli.

O filmu

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (oficiální text distributora filmu Bohemia MP)

Česká premiéra filmu je naplánována na 2. listopadu 2017.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..