Prosinec 2015 v kině: Malý princ, Most špiónů a Star Wars: Síla se probouzí

Prosinec jistojistě v kinech ovládne Star Wars: Síla se probouzí, neměli byste ale minout i filmy Malý princ a Most špiónů.

maly-princ-posterMalý princ

Premiéra: 3. prosince
Francie, 2015

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

Režie: Mark Osborne
Předloha: Antoine de Saint-Exupéry (kniha)
Scénář: Irena Brignull, Bob Persichetti
Kamera: Kris Kapp
Hudba: Richard Harvey, Hans Zimmer
Hrají: James Franco, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Jeff Bridges, Mackenzie Foy, Paul Giamatti, Benicio Del Toro, Albert Brooks, Bud Cort

This slideshow requires JavaScript.

bridge_of_spies-posterMost špiónů

Premiéra: 3. prosince
USA, 2015

Svět po obou stranách železné opony se propadá do šílené paranoie. Uplynulo už více než deset let od porážky nacistického Německa a lidstvo teď ohrožuje studená válka, napětí mezi USA a SSSR je téměř hmatatelné. Když v roce 1957 FBI zatkne Rudolfa Abela (Mark Rylance), sovětského špióna žijícího v New Yorku, strach a mocenská nedůvěra se ještě více vystupňují. Abel se ve skutečnosti jmenuje Viljam Genrichovič Fišer, řídil síť agentů a do Moskvy důmyslným způsobem odesílal kódované zprávy, i proto vyšetřování do dějin vstoupilo jako „Případ dutého nikláku“. Americká vláda osloví Jamese Donovana (Tom Hanks), uznávaného právníka z Brooklynu, aby se chopil Abelovy obhajoby. Přes počáteční obavy jeho i rodiny a odmítání tak nepopulární kauzy se Donovan nakonec rozhodne Abela zastupovat. Chce zajistit, aby byl podroben spravedlivému soudu. Během příprav na obhajobu se mezi oběma muži začne vytvářet pouto, které je založené na vzájemném respektu. Donovan obdivuje Abelovu sílu a loajálnost. Před soudem přednese vášnivou obhajobou, aby ho uchránil před trestem smrti. Abel je v říjnu 1957 odsouzen na čtyřicet pět let vězení.

O tři roky později je nad sovětským vzdušným prostorem sestřelen americký průzkumný letoun U-2 a jeho pilot Francis Gary Powers (Austin Stowell) je zajat a odsouzen k deseti letům vězení. CIA se obává, že Powers bude krutými výslechy a tvrdými vězeňskými podmínkami přinucen k odhalení přísně tajných informací. CIA proto osloví Donovana a přesvědčí jej, aby se stal členem záchranné mise. Donovan se vydává do Berlína, kde má za úkol vyjednat výměnu Abela a Powerse. Nedlouho po svém příjezdu se dozví i o americkém studentovi, který byl zatčen ve východním Berlíně. Navzdory pokynům CIA soustředit se pouze na sestřeleného pilota, Donovan se rozhodne vyjednat propuštění obou – pilota i studenta, protože odmítá v této zemi kohokoliv opustit. Velká hra začíná …(CinemArt)

Režie: Steven Spielberg
Scénář: Ethan Coen, Joel Coen, Matt Charman
Kamera: Janusz Kamiński
Hudba: Thomas Newman
Hrají: Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda, Austin Stowell, Domenick Lombardozzi, Sebastian Koch, Michael Gaston, Peter McRobbie, Stephen Kunken, Eve Hewson, Billy Magnussen, Victoria Leigh, Ashlie Atkinson, Marko Caka, Scott Shepherd, Doris McCarthy, Nolan Lyons, Greg Nutcher, Joachim Paul Assböck, Burghart Klaußner, Nadja Bobyleva, Martin Dew, John Rue, Paul Jude Letersky, Tracy Howe, Stephen Badalamenti, Joe Forbrich, David L. Price, Daniela Schulz, Rafael Gareisen, Nico Ehrenteit, Rainer Reiners, Dakin Matthews, Maik Rogge, Victor Schefé, Ivan Shvedoff
Produkce: Steven Spielberg
Střih: Michael Kahn

This slideshow requires JavaScript.

star_wars_episode_vii__the_force_awakens-posterStar Wars: Síla se probouzí

Premiéra: 17. prosince
USA, 2015

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí.

Darth Vader byl poražen, ale zbytky Impéria neztratily nic ze své chuti po moci. Třicet dva let po Návratu Jediů přichází Star Wars: Síla se probouzí, které představí směs původních i nových hrdinů. Jako Luke Skywalker se vrací Mark Hamill, jako Han Solo Harrison Ford, jako Leia Organa Carrie Fisher, jako C-3PO Anthony Daniels, jako Chewbacca Peter Mayhew a jako R2D2 Kenny Baker. V nových rolích je doplňují John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Lupita Nyong’o, Gwendoline Christie, Domhnall Gleeson, a Max von Sydow.

Režie: J.J. Abrams
Scénář: Lawrence Kasdan, J.J. Abrams, Michael Arndt
Kamera: Daniel Mindel
Hudba: John Williams
Hrají: Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Adam Driver, Simon Pegg, John Boyega, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Max von Sydow, Peter Mayhew, Kenny Baker, Daisy Ridley, Gwendoline Christie, Lupita Nyong’o, Iko Uwais, Yayan Ruhian, Cecep Arif Rahman, Billie Lourd, Greg Grunberg, Warwick Davis
Produkce: Kathleen Kennedy

This slideshow requires JavaScript.

Všechny prosincové premiéry v roce 2015:

1.12.
Tři Tenoři – Vánoční koncert (koncert) (2000)

3.12.
Češi proti Čechům (2015)
Florencie a galerie Uffizi (2015)
Malý princ (2015)
Most špiónů (2015)
Perleťový knoflík (2015)
Tři vzpomínky (2014)
Vánoční Kameňák (2015)
V srdci moře (2015)

10.12.
Krampus: Táhni k čertu (2015)
Od Caligariho k Hitlerovi (2014)
Room (2015)
Sněhová královna 2 (2014)
Trable o Vánocích (2015)

17.12.
Láska z Khon Kaen (2015)
Milenci těch druhých (2015)
Opuštěný vesmír (2015)
Star Wars: Síla se probouzí (2015)
Tři oříšky pro Popelku (1973)

24.12.
Králové hor (2015)
Padesátka (2015)
Zbrusu Nový zákon (2015)
Žabák Ribit (2014)

31.12.
Bod zlomu (2015)
Kyky Ryky a pár vajec (2015)
Perfektní den (2015)
Už teď mi chybíš (2015)

Na jaký film vyrazíte v prosinci vy?

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..