Poslední z Jediů vydoloval z kin 220M a tím si připsal nejlepší otvírák roku 2017

Čekal snad někdo, že tomu bude jinak? Ostatní snímky jen paběrkují.

Osmá epizoda Star Wars s podtitulem Poslední z Jediů udeřila do kin a je z toho fantastických $220,047,000 a tím pádem v mžiku mění box-office tabulky roku 2017. Již nyní má na kontě nejlepší premiérový víkend tohoto roku, dále je hned po prvním víkendu 10. nejvýdělečnějším snímkem v USA a samozřejmě za nedlouho bude atakovat první místo, které zatím drží Kráska a zvíře s 504 miliony dolarů. To, že se stane Star Wars: The Last Jedi nejvýdělečnějším snímkem roku 2017, čekali snad všichni. Tady jde jen o to, jak dobře si v kinech povede oproti ostatním Star Wars filmům.

Porovnání s předchozí epizodou VII není úplně fér. Teď už další film ze série SW není takovou mimořádnou událostí, když do kin rok co rok míří další film z tohoto filmového universa, i tak však má značka Star Wars neuvěřitelnou sílu a její královské výdělky může předčít příští rok leda tak Avengers: Infinity War. Konkrétně je rozdíl premiérového víkendu mezi snímkem Síla se probouzí a Posledním z Jediů $247,966,675 ku $220,047,000. Rozdíl necelých 28 milionů dolarů není v případě značky SW nijak zásadní, i tak bude opět atakovat 1,7 miliardy dolarů. Ovšem překročení hranice 2 miliard dolarů, jako tomu bylo u Síla se probouzí, se tentokrát nedočkáme.

Upřímně jsem čekal „pouhých“ 200 milionu dolarů pro SW a takových 18M pro premiérový animák Ferdinad, který byl předem předurčen k neúspěchu. Dvojka tohoto víkendu si však připsala pouhých 13,3 mil. dol. Jít proti Star Wars alias filmům pro všechny s originálním, ale nikterak výrazným animákem, je zkrátka bláznovství. Tento šílený premiérový slot, který byl mimochodem minulý víkend v podstatě prázdný, má na svědomí studio Fox. Dá se tak očekávat, že po odkoupení Foxů studiem Disney, se v příštích letech už takových box-office výstřelků nedočkáme.

Na trojce se stále drží pixarovka Coco s 10 mil. dol. o čtvrtém víkendu v kinech. Celkově již má na kontě 448 mil. dol. a přes tu půl miliardu dolarů celosvětově se s klidem přehoupne. Čtyřka patří podzimní trvalce Wonder a přišla si taktéž o čtvrtém týdnu v distribuci pro 5,4 mil. dol. Celkově má jen ze zámoří 109 mil. dol. Je to zkrátka skvělý „malý“ úspěch, který v prostředí nákladných produkcí  může vypadat bezvýznamně, ale vůbec tomu tak není. Julii Roberts se povedl úžasný comeback a v kinech jí teď uvidíme mnohem častěji.

Justice League na pětce rychle vyklízí pozice s 4,1 mil. dol. a i při celkovém přepočítání 633 mil .dol. mezinárodně se jedná o neúspěch, který Warner Bros pořádně bolí. Na šestce se stále drží vánoční komedie Táta je doma 2 s 3,8 mil. dol. Na 7. místě končí svou krasojízdu Thor: Ragnarok, který i při úbytku 1 895 kin si připsal dalších 2,9 mil. dol. a drží prozatím příčku sedmého nejvýdělečnějšího snímku roku 2017. Osmička patří The Disaster Artist, který se po minulém úspěchu propadl o 58 % a připsal si pouhých 2,6 mil. dol. V TOP 10 ještě máme Vraždu v Orient expresu s 2,4 mil. dol. a chválenou artovku Lady Bird s 2,1 mil. dol.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..