V pokladnách kin žádné změny, Coco stále první a Justice League už má 500 milionů dolarů

Za uplynulý víkend v amerických kinech nenastaly žádné dramatické změny v kasovním žebříčku. První místo z minula si stále drží animák Coco.

Výsledky z tohoto víkendu by se daly popsat prostě a jednoduše. Tenhle víkend bylo takové ticho před bouří. Tou bouří myslím premiéru Star Wars: Poslední z Jediů, která se odehraje již za 14 dní, takže proč se teď hnát do kina, když žádná výrazná novinka nepřibyla. Teda ne tak úplně, ale filmy jako Tvář vody nebo Kola zázraků měly premiéru v limitovaném počtu kin a do TOP 10 filmů se se svou premiérovou tržbou vůbec nedostaly. Ale pojďme se podívat, kterým filmům se to povedlo.

První místo z minula si stále drží Disneyho animák Coco s víkendovou tržbou 26,11 milionů dolarů, což je pokles přibližně o 49 % oproti minulému víkendu. Pokud si animák, odehrávající se mj. v Říši mrtvých, povede nadále stejně, jako dosud, mohl by si z Ameriky vydělat slušných 200 mil. dolarů. Teď má na svém kontě 108,5 milionů.

Justice League se pro změnu drží opět na druhém místě, tentokrát s tržbou 16,58 milionů, a to je pokles o 60 %. A pokud se podíváme na celková čísla, tak v Americe to dělá již necelých 200 milionů dolarů a celosvětově 567 mil. Pořád ale studiu Warner Bros. chybí dalších 200 milionů, aby se nemuselo mluvit o finančním propadáku. Stačí, že se mluví o tom dějovém…

Změna se neděje ani na místě třetím a čtvrtém. Třetí úžasné WonderJulií Roberts má za víkend dalších 12,5 milionů a celkově pomalu ale jistě pošilhává po hranici sta milionů. Naopak čtvrtý Thor: Ragnarok s víkendovou tržbou 9,66 mil. může pošilhávat po hranici tří stovek milionů dolarů jen z Ameriky. Teď je na částce 291 milionů.

Následující výčet filmů vám odhalí pozice na místě pátém až desátém, jedná se o filmy: Táta je doma 2 (víkendová tržba: 7,5 mil. dol.), Vražda v Orient expresu (6,7 mil. dol.), Lady Bird (4,54 mil. dol.), Tři billboardy kousek za Ebbingem (4,53 mil. dol.), The Star (4 mil. dol.) a Matky na tahu o Vánocích (3,48 mil. dol.).

V novém týdnu má premiéru např. akční komedie Just Getting StartedRene RussoMorganem Freemanem a Tommy Lee Jonesem. Nepředpokládám, že by tenhle snímek mohl zatřást s kasovním  víkendovým žebříčkem, ale nechme se překvapit.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..