Pohádka Anděl Páně trhá v kinech návštěvnický rekord!

Za první víkend pohádku vidělo téměř 190 tisíc diváků.

Původním rekordmanem byla komedie Zdeňka Trošky Babovřesky, tu za první víkend vidělo před třemi lety přes 140 tisíc diváků.

Pohádka Anděl Páně 2 kraluje na špici víkendových návštěvností všech českých filmů. Navíc se v rámci víkendové návštěvnosti v Česku pohádka Jiřího Stracha dostala mezi TOP 10 nejúspějšnějších premiér všech filmů v našich kinech.

Aktuálně má Anděl Páně na svém kontě podle distribuční společnosti Falcon přes 223 tisíc diváků díky celorepublikovým předpremiérám.

Natočí se Anděl Páně 3?

Celková návštěvnost pohádky se dá odhadovat na 500 až 700 tisíc diváků. Režisér Jiří Strach v rozhovoru pro iDnes.cz uvedl, že třetí pokračování s Ivanem Trojanem vznikne jen tehdy, když do kin dorazí milion diváků.

O filmu

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl – popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky.

V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských“ zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Oficiální text distributora filmu společnosti Falcon)

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..