Podzim v českých televizích: Seriály, reality show a zábava

Již se stalo zvykem, že na přelomu letních měsíců naše televizní kanály představují své podzimní vysílací plány. Nejinak je tomu i letos.

Česká televize

Češi jsou seriálový národ. Proto není divu, že Česká televize nabídne na podzim hned tři seriálové novinky. Čekají nás druhé série První republikyŽivot a doba soudce AK. A nový komediální seriál Trapný padesátky v hlavních rolích s českými herečkami Klárou Melíškovou, Pavlou Tomicovou a Alenou Mihulovou, kterou můžete znát z oceňovaného filmu Domácí péče.

Nebude chybět ani zábava. Moderátor Dalibor Gondík nás provede Zdravotním testem národa a herci Petr Vacek a Martin Dejdar dalšími díly pořadu Tajemství těla. ČT nezahalí tradičně ani v dokumentární tvorbě. Přes 40 nových projektů, například docusoap Světský, projekt o osudech dětí bez rodičů pod názvem Rodiče napořád, cyklus Čechoslováci v gulagu nebo dokument Uzamčený svět, nás čeká v oblasti dokumentu a publicistiky. Čekají nás i nové díly pořadu GEN a Českého žurnálu.

Nova

Seriály nebudou chybět ani na našem nejúspěšnějším komerčním kanálem. Televize Nova připravila nové řady seriálů Policie Modrava (premiéra od 27. srpna, každou neděli večer) a detektivní Specialisty (premiéra od 21. srpna). Nebudou chybět ani tradiční seriálové jistoty Ulice (od 21. srpna, každý všední den) a Ordinace v růžové zahradě (od 22. srpna, každé úterý a čtvrtek).

Jistotou se na Nově stala reality show Tvoje tvář má známý hlas (od 2. září). Již čtvrtá řase se bude vysílat nově každou sobotu a čekají nás opět nové tváře v podobě soutěžících, jsou to Leona Machálková, Jan Kopečný, Aneta Krejčíková, Dalibor Gondík, Berenika Kohoutová, Tomáš Matonoha, Jitka Boho a Jan Maxián. V porotě zasednou Jakub Kohák, Janek Ledecký a Aleš Háma, v roli kouče se představí Martin Dejdar. Moderuje Ondřej Sokol.

Čeká nás i další řada populární Výměny manželek a dokumentární reality Malé lásky o intimních okamžicích padesáti nastávajících maminek, stejně jako příběhy porodních asistentek a lékařů. Oboje se do vysílání dostane 23. srpna.

Prima

A seriály do třetice všeho dobrého i na komerční dvojce Primě. Těšit se můžeme na pokračování jarních seriálů Ohnivé kuře a Modrý kód. Novým seriálem Kapitán Exner v hlavní roli s hercem Michalem Dlouhým naváže Prima na úspěchy krimi seriálů na ostatních televizních stanicích. Ve vysílání se objeví každou neděli.

Osm nových dílů přinese populární soutěž Pevnost Boyard, moderovat bude Libor Bouček a Otce Furu si zahraje opět Jan Rosák. Novým pořadem o vaření bude Hrdina kuchyně. Pořad má především vzdělávat v oblasti vaření. Před kamerou se objeví jako moderátorka Marie Doležalová a kuchař Martin Škoda.

Pro všechny fanoušky skečů a improvizačních scének je určitě dobrá zpráva, že se na televizní obrazovky vrací oblíbená Partička. Měla by být poněkud v novější verzi a drobnou úpravu zaznamená i obsazení – Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Daniel Dangl a Marián Čurko. Chybí Ondřej Sokol.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..