Pacific Rim: Povstání sice díru do světa neudělal, ale i tak je jedničkou víkendu

Čtyři premiéry se vešly do TOP 10, avšak žádná se nedá označit za úspěch. Black Panther dál láme rekordy.

Kralování Black Panthera na prvním místě je po pěti týdnech u konce. Novou jedničkou tohoto víkendu se stalo pokračování Pacific Rimu s podtitulem Povstání, které je primárně cíleno na čínské publikum. A není se čemu divit, neboť prvotních $28,003,000 není žádná pořádná palba, když mluvíme o filmu za 150 mil. dol. a to bez celosvětových nákladů na reklamu, které mohou činit podobnou částku jako samotný rozpočet.

Pět let stará jednička utržila o prvním víkendu celkem 37 mil. dol. Takže pokles u dvojky o 10 mega není pro studio Universal žádnou výhrou a bude se modlit alespoň za 85 mil. jen z USA. Zajímavé je, že první díl byl pod záštitou studia Warner Bros a produkce dvojky se přesunula k Universalu. To je v rámci jedné série ojedinělou záležitostí.  Zbytek světa zatím přihodil 122 mil. dol., tak uvidíme, zda se dvojka s přispěním nevyzpytatelné Číny vyškrábe alespoň na 411 mil. dol. prvního dílu.

Black Pantherovi sice ubyla necelá pětistovka kin, ale i tak je z toho dalších 16,6 mil. dol. při skvělém poklesu o 37,5%. Black Panther je ohromným hitem, který láme rekordy jak v USA, tak i v zahraničí. Ze zámoří má šílených 630 mil. dol. a ze zbytku světa dalších 600, tudíž je momentálně na 14. pozici nejvýdělečnějších filmů všech dob (mezinárodně) a na 5. pozici nejvýdělečnějších zámořských snímků. A tím Black Panther rozhodně nekončí a uvidíme, kam se do poloviny dubna celkově vyškrábe. Další zajímavostí je, že už Black Panther překonal v USA první Avengers a je tak tím nejvýdělečnějším MCU filmem v rámci USA.

Náboženská agitka I Can Only Imagine se usadila na třetí pozici s $13,837,495. Film stál pouhých 7 mil. dol. a průběžných 38 mil. dol z něj dělá vskutku výdělečný byznys. Na čtvrtém místě je další novinka tohoto týdne roztomilý animák Sherlock Koumes s pouhými 10,6 mil. dol. Reakce zámořských kritiků jsou velmi negativní a Rotten Tomatoes hlásí průměrné hodnocení 4/10. Rodiny s dětmi se tentokrát napálit nenechaly.

Až na pátou pozici si propadla video herní adaptace Tomb Raider a je z toho při poklesu o 55 % o druhém víkendu jen $10,430,000. Z nové Lary Croft je tak rychlokvaška, která v USA brzy vyklidí pozice. Mezinárodně zatím utržila celkových  $211,748,108.

Zbytek TOP 10 tvoří: nepovedená disneyovská pohádka V pasti času s 8 mil. dol., teenagerské homosexuální drama Já, Simon se 7,8 mil. dol., náboženská historická novinka Paul, Apostle of Christ s rovnými 5 mil. dol., komedie Noční hra s 4,1 mil. dol. a další novinka tohoto týdne romantické Midnight Sun s 4,1 mil. dol.

Příští týden rozdrtí Pacific Rim novinka Stevena Spielberga Ready Player One. Zda se bude jednat o pořádný hit nebo podobný styl otvíráku jako měla dvojka Pacific Rimu vás poinformuje dejff za týden.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..