Zdravím vás, čtenáři. Jmenuji se David a těší mě, že jste navštívili můj web věnovaný filmu, filmové hudbě a televizním projektům, který se jmenuje FilmovýGuru.cz.

Ani nevím, kdy jsem poprvé propadl závislosti na filmech, ale minimálně to bude od střední školy. Nikdy jsem nestudoval filmovou vědu. Informace o filmech jsem vždy čerpal z filmových knih, časopisů nebo webů. Nepovažuji se proto za někoho, kdo by se mohl označovat filmovým kritikem.

Mě baví filmy sledovat, baví mě o nich diskutovat a hodnotit je s přáteli. Baví mě sledovat novinky z filmového světa a informace předávat dál.

S láskou k filmu jsem si vybudoval i lásku k filmovým soundtrackům, takže mimo novinek a recenzí filmů se můžete těšit i na zajímavosti z oblasti soundtracků.

Budu rád, když si filmy oblíbíte stejně jako já. A budu ještě radši, pokud to bude díky webu FilmovýGuru.cz. Filmovém novinky můžete sledovat i na Facebooku nebo mém osobním Twitteru. A taky jsem na ČSFD, kde najdete hodnocení skoro všech filmů, co jsem zatím viděl.

V případě, že byste měli jakýkoli dotaz k webu nebo na mě, využijte, prosím, tento formulář.

TOP 10 mých nejoblíbenějších zahraničních filmů (podle abecedy)

Nutno podotknout, že tenhle žebříček se den ode dne mění – podle nálady, podle nově vzniklých filmů (hlavně těch od Nolana) a tak dále.

Dokonalý trik (2006)
Interstellar (2014)
Městečko Pleasantville (1998)
Misery nechce zemřít (1990)
Muž z oceli (2013)
Příchozí (2016)
Star Trek (2009)
Šestý smysl (1999)
Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)
Tootsie (1982)

P.S. Pokud byste si chtěli zkouknout moje začátky psaní o filmu, můžete kliknout na blog na iDnes.cz.