O čem může být Jurský svět 2?

Jurský svět čerstvě odstartoval v kinech, kde slušně vydělává stamilióny a už se začíná mluvit o jeho pokračování. O čem by mohl být Jurský svět 2?

Pokud jste ještě neviděli Jurský svět (nebo předchozí Jurské parky), pokračujte ve čtení jen na vlastní nebezpečí, článek totiž obsahuje SPOILERY!

jurassicworld-031. Vyklube se další Indominus Rex?

Tahle varianta pokračování se jeví jako nejvíc možná. Postava doktorky Claire, kterou výborně ztvárnila Bryce Dallas Howard, v Jurském světě pronesla, že nebezpečný Indominus Rex měl sourozence. Zmizelo z laboratoře vejce s nevylíhlým dinosaurem nebo je živý sourozenec někde bezpečně uchován, protože je o něco víc agresivnější než nám dobře známý „hrdina“? Napovídalo by tomu i tajemné chování Dr. Henryho Wua.

2. Indominus Rex žije na Isla Sorna

Zatímco úplně první film Jurský park a druhý film Jurský park: Ztracený svět se odehrávaly na ostrově Isla Nublar, třetí film Jurský park III už byl zasazen na ostrov Isla Sorna, kde Hammond choval dinosaury před přesunutím na Isla Nublar. Žije sourozenec Indominus Rex právě na Isla Sorna?

3. Vzniknou dinolidi?

Podle původních plánů pro Jurský park 4 měly vzniknout podivní dinolidi – dinosauři zmutovaní tak, že vypadají skoro jako člověk, jen disponují rozměry dinosaura a jsou určeny pro armádu jako nejúčinnější zbraň do války. A když se nad tím zamyslíte, určitě vám dojde, že něco takového by mohlo být skutečně v Jurském světě 2. Jedna ze záporných postav jedničky, Hoskins, byl posedlý nápadem využít dinosaury jako zbraň pro armádu.

Dinohybrid

4. Proč se nový Jurský park jmenuje Jurský svět?

Je to divné. I když Jurský svět není přímý remake Jurského parku, kopíruje několik dějových linek a víc něž dost na úplně první film odkazuje. Proč se tedy měnil i název filmu? Možná proto, že vznikne úplně nový svět, jurský svět… Lidé budou žít s dinosaury nebo dinosauři budou natolik zmutovaní, že budou lidé podřazenou rasou? Trochu sci-fi, ale ne nerealizovatelné.

5. Existuje něco úplně nového?

Co když nevíme jen o ostrovech Isla Nublar a Isla Surna? Co když existuje třetí místo, na kterém se mají dinosauři skvěle k světu? A tam vědci v tajnosti experimentují a vytvářejí ještě šílenějšího dinosaura než byl Indominus Rex? Postaví se mu Tyranosaurus Rex?

jurassicworld-01

Ať to bude tak nebo tak, budu doufat, že se to tvůrcům podaří a Jurský svět 2 dopadne minimálně tak dobře, jako jednička. A pokud by mělo být úplně po mém, pokračování bych netočil vůbec.

Co myslíte? Dejte vědět do komentářů, jaké pokračování by se vám líbilo.

Aktualizace: Premiéra pokračování s názvem Jurský svět 2 je naplánována na 22. června 2018.

zdroj: Hypable

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

14 komentářů

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..