Nový trailer: Pirko

Sexuální zneužívání, násilí a život na ulici ukáže Česko-Slovenské syrové drama Pirko.

Příběh mladé dívky, která spadne na úplné životní dno, natočila bez příkras a jako silné aktuální téma dvojice Lucie a Petr Klein Svobodovi. Po úspěšném uvedení na Slovensku vstoupí film v polovině ledna 2017 i do českých kin.

Film Pirko vychází ze skutečných osudů zneužívaných děvčat. Vyniká autentickým a nekompromisním zpracováním, tvůrci chtěli vzdát hold americké kinematografii sedmdesátých let a natočili ho proto ve na sférická skla ve formátu cinemascope.. „Pirko je příběhem osmnáctileté dívky, která svým odhodláním a bojovností zachrání nejen sebe, ale i svoje kamarádky, aby už nemusely projít takovým peklem jako ona,“ říká režisérská i životní dvojice Lucia a Petr Klein Svobodovi.

„Děti, které vychází z dětských domovů, se často chovají asociálně nebo se stávají obětí zneužívání. Chtějí žít správně, ale nevědí jak. Nevědí, jak žít „tam venku“, jak si najít práci, jak si uvařit, nemají kam jít,“ přibližují společenský přesah svého filmu Lucia a Petr.

pirko-plakatPirko
ČR, SR 2016
Délka: 92 min
Žánr: drama
Premiéra: 19. 1. 2017
Režie: Lucia a Petr Klein Svoboda
Dramaturgie: Marek Epstein
Kamera: Asen Šopov
Hrají: Dominika Zeleníková, Tibor Kotlár, Martin Finger, Jan Plouhar, Boleslav Polívka, Viktória Šuplatová, Tamás Gál, Lucia Klein Svoboda, Štěpán Kozub, Juraj Igonda

Zdroj: Tisková zpráva

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..