Nový Blade Runner startuje v Americe s 31 miliony

Přesto, že první odhady mluvily o víkendové tržbě pokořující hranici 50 milionů dolarů, nový Blade Runner 2049 vydělal v amerických kinech střídmých 31,5 milionů.

Dlouho očekávané pokračování prvního filmu Ridleyho Scotta z roku 1982 režírované Denisem Villeneuvem má před sebou dlouhou cestu, aby úspěšně zdolalo produkční budget 150 mil. dolarů. Napomoci mu může velmi kladné hodnocení kritiků a diváků, kteří podle CinemaScore filmu udělili známku A-. Do kina přišli převážné muži 35+ let a podle průzkumu na sociálních sítích mladé od návštěvy odrazuje přílišná délka filmu a nutnost vidět úplně poprvé první díl…

Na druhém místě se s tržbou 10,1 mil. dolarů umístil film Hora mezi námi, ve kterém hrají Kate Winslet a Idris Elba. Další novince tohoto týdne, animovanému My Little Pony Film, patří s tržbou 8,8 mil. dolarů čtvrté místo. Stejně jako film na první příčce, filmy na druhém a čtvrtém místě získaly od diváků hodnocení A-.

V pátém týdnu klesá hororová senzace To na třetí místo s tržbou 9,6 mil. dolarů a po celosvětové půl miliardě si připisuje úspěch na domácí půdě, kde vydělal už přes 300 mil. dolarů. Páté a šesté místo si připisují filmy Kingsman: Zlatý kruh s tržbou 8,1 mil. dolarů a Barry Seal: Nebeský gauner s tržbou 8 mil. dolarů. Pro druhé Kingsmany je to poněkud rychlý sestup ze stupňů vítězů.

Sedmé místo s tržbou 6,7 milionů si připisuje Lego Ninjago Movie, osmé místo životopisný snímek Viktorie a Abdul s tržbou 4,1 milionů, deváté nudní Hráči se smrtí s výdělkem 3,8 milionů a desáté Battle of the Sexes s tržbou 2,4 mil. dolarů.

V příštím týdnu nás čeká například premiéra dalšího hororu s názvem Všechno nejhorší. Není divu, blíží se pátek 13.

Kompletní americké víkendové tržby naleznete tady.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..