Novinku Po strništi bos vidělo o prémiovém víkendu přes 120 tisíc diváků

Filmy od dua Svěrák & Svěrák čeští diváci milují! Jejich novinku Po strništi bos vidělo o prémiovém víkendu 120 996 diváků v 206 kinech.

Po strništi bos
fotografie © Dagmar Vyhnálková

Pokud započítáme již odehrané předpremiéry filmu, jedná se již o celkovou návštěvnost 134 044 diváků. Z předchozích filmů režiséra Jana Svěráka překonaly hranici sto tisíc diváků za premiérový víkend filmy dva: Tři bratři (122 000 diváků) a Vratné lahve (107 357 diváků). Tmavomodrý svět startoval s 84 066 diváky, Kuky se vrací nasbíral za premiérový víkend 29 563 diváků. U ostatních filmů nejsou dostupné statistiky za premiérový víkend.

„Máme radost. Film je v kinech teprve pár dní a někteří diváci ho už stihli vidět třeba i dvakrát. A hlásí nám, že si ho užili podruhé ještě víc, než napoprvé. To by přece potěšilo každého tvůrce!“ řekl Jan Svěrák v reakci na výsledky návštěvnosti.

V novém filmu režiséra Jana Svěráka a scénáristy Zdeňka Svěráka uvidíte v roli rodičů Terezu Voříškovou a Ondřeje Vetchého a jejich malého syna Edu, kterého si zahrál Alois Grec. V dalších rolích si zahráli například Jan Tříska, Oldřich Kaiser, Petra Špalková, Hynek Čermák či samotný Zdeněk Svěrák.

P. S. Návštěvnost za premiérový víkend je uvedena včetně jednosálových kin dle distributora filmu Bioscop, které Unie filmových distributorů nezapočítává.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..