Nova se vrací k Superstar, vysílat se bude na jaře 2018

Oblíbená pěvecká reality show SuperStar se již brzy vrátí na televizní obrazovky. Nova a Markíza spustily registrace na castingy.

*Aktualizováno o oficiálně oznámenou porotu a moderátorku

V porotě nové SuperStrar zasedne Pavol HaberaKatarína KnechtováBen Cristovao a Matěj Ruppert.

Moderátorkou nové řady Superstar 2018 bude Jasmina Alagič.

Obě televize, česká Nova a slovenská Markíza, ke spuštění registrace do castingů zatím neprozradily více. Dá se ale očekávat, že castingy proběhnou ještě letos a vysílání páté česko-slovenské SuperStar proběhne na jaře 2018 (dá se také očekávat, že start vysílání páté řady proběhne v únoru a finále v červnu, tak jako tomu bylo u předchozích jarních sezón). V Česku i na Slovensku byly odděleně odvysílány již tři ročníky této soutěže, nicméně v roce 2009 došlo ke sloučení těchto verzí kvůli snížení nákladů a zvýšení atraktivity pro diváky.

Porota a moderátoři

Zatím je ještě brzy vědět, kdo bude sedět na místech poroty, jestli to bude popáté hudebník Pavol Habera nebo zpěvačka Ewa Farna, která byla nedávno jako porotkyně i v polské verzi s názvem Idol. Možné je, že se v porotě ukáže i některý z účastníků populárního pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Stejně tak ještě není jasné, kdo se představí v roli moderátorů, kteří nás jednotlivými koly provedou. Vrátí se Leoš Mareš a Adela Banášová nebo se jaková nová moderátorka objeví Tereza Pergnerová?

Vítězové

První Česko Slovenskou SuperStar vyhrál Martin Chodúr, v druhé řadě vítězství putovalo na Slovensku k Lukášovi Adamcovi, třetí řadu ovládla Sabina Křováková a poslední čtvrtou v roce 2015 vyhrála Emma Drobná.

Sledovanost

SuperStar patří dlouhodobě k nejsledovanějším pořadům na českém televizním trhu, jak napovídá i tabulka sledovanosti jednotlivých finálových kol.

Sezóna Premiéra Finále
Datum Diváci
(v mil.)
Datum Diváci
(v mil.)
1 6. září 2009 1,6 20. prosince 2009 2,54
2 20. února 2011 0,93 5. června 2011 1,47
3 10. února 2013 1,00 2. června 2013 0,86
4 30. srpna 2015 0,76 6. prosince 2015 0,88

Jestli z páté sezóny vzejde nová zpěvačka nebo zpěvák s titulem SuperStar, na to si budeme muset ještě pár měsíců počkat, ale v komentářích můžete dát vědět, jak se těšíte.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

12 komentářů

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..