Nejslabší otvírák série Saw, ale i tak opět jedničkou kasovního žebříčku

Tři premiéry a jen jeden polovičatý úspěch, Jigsaw startuje s 16,25 miliony dolarů.

Úspěšných hororů bylo tento rok jak hub po dešti a podzimní úspěchy filmů To, Všechno nejhorší a hororové parodie Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween zapříčinily, že se fanoušci série Saw tentokrát více rozhodovali, zda si dají v kině další přídavek. Slabé podprůměrné kritiky se tak odrazily v nejslabším zahajovacím víkendu série Saw, horor Jigsaw si tak v premiérovém víkendu vydělal $16,250,000.

Studio Lionsgate počítalo nejhůř se 20 miliony, tudíž zde nemůžeme ani při rozpočtu 10 milionů dolarů (bez nákladů na celosvětovou reklamu) mluvit o vyloženém úspěchu. Zbytek světa zatím přisypal 9,5 mil. dol., tak uvidíme, kam se tento nevýrazný biják vyhoupne. Jak bývá u (většiny) hororů zvykem, s dlouhou výdrží zde v tomto případě počítat nemůžeme.

Studio Lionsgate uklidňuje jednička minulého týdne Boo 2! A Madea Halloween, která klesla na druhé místo a při propadu o 53 % si připsala rovných 10 mil. dol. Tato hororová komedie sází jen na úspěch v USA, kde má komik Tyller Perry silnou fanouškovskou základnu, která posílá i jeho poslední dílo k prozatímním 35,5 mil. dol. z USA.

Na trojce “září“ propadák minulého týdne Geostorm. Propad o 58,6% znamená dalších 5,6 mil. dol. Tento problémový projekt, u kterého se několikrát přepisoval scénář a proběhlo několik přetáček, bude muset zachránit od naprostého propadáku zbytek světa, odkud zatím hlásí necelých 113 mil. dol. při rozpočtu 120 mil.

Říjnový kasovní úspěch máme na 4. místě s $5,099,000, snímek Všechno nejhorší přepočítává celosvětových 68,5 milionu dolarů, což při připomenutí titěrného 4,8 milionového rozpočtu je zkrátka parádní a tvůrci se možná mohou těšit na celkových 100 mil. dol. celosvětově. Na pětce stále vrávorá (pro mě) nejlepší film tohoto roku Blade Runner s $3,965,000 ve čtvrtém týdnu v kinech. Stále se čeká, jestli tento snímek ze ztrátových vod zachrání premiéra v Číně, zatím však Blade Runner 2049 utržil 223,3 mil. dol. mezinárodně.

Na 6. místě je se 3,7 mil. dol. další novinka tohoto týdne, kladně hodnocené válečné eRkové drama Thank You for Your Service. Dvaceti milionový rozpočet budou muset obhájit různé nominace a ceny, prozatím ani zde o úspěchu mluvit nemůžeme.

Zbytek TOP 10 tvoří chválené drama Only The Brave se 3,4 mil. dol., The Foreigner s 3,2 mil. dol., průšvih jménem Suburbicon se 2,8 mil. dol. aneb další premiéra, která propadla a sklízí špatné ohlasy jak u kritiků tak diváků, a nakonec veleúspěšné To se 2.3 mil. dol., které za 8 týdnů v kinech vydělalo mezinárodních $666,630,202.

Za týden si podvolí americká kina třetí díl Thora s podtitulem Ragnarok a my předesíláme, že to bude velikánská řacha, u které bude zbytek premiérových dramat jen paběrkovat.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..