Kingsman 2 startuje s podobnou tržbou jako první díl, To se blíže k celosvětové půl miliardě

Pokračování prvních Kingsmanů s názvem Kingsman: Zlatý kruh utržilo za první víkend téměř stejnou částku jako zmíněný první díl.

Režisér Matthew Vaughn a studio Fox mohou být tedy spokojeni. Otázkou je, jak se ale startovní víkendové tržby, které činily 39 mil. dolarů, budou nadále vyvíjet. První díl Kingsman: Tajná služba totiž za první víkend utržil 36 mil. dolarů, celkově pak přes 128 milionů a celosvětově 414 mil. dolarů. Podle prvotních nepříznivějších recenzí (na Rotten Tomatoes 51 % pro druhý díl a 74 % pro jedničku) se dá očekávat, že to bude o něco horší výdělek, i když se vrátili stejní herci – Taron Egerton a Colin Firth anebo představila i nová kvalitní herecká jména – Channing Tatum, Halle Berry, Pedro Pascal a Jeff Bridges.

Na druhém místě se usadila po třetím víkendu takřka hororová klasika To. Její konto se na americkém účtu rozšiřuje o dalších 30 milionů dolarů, což představuje neskutečných 266 milionů v Americe a celosvětově už kolem 438 mil. dolarů. Půl miliarda by tak mohla padnout velmi brzy.

Animovaná novinka tohoto týdne, LEGO® Ninjago® film, startuje až na třetím místě s 21,2 miliony dolarů, což je zatím nejhorší start všech Lego filmů (první LEGO® příběh utržil 69 milionů, LEGO® Batman film utržil 53 milionů). V roce 2019 se ale vrací sequel prvního Lego příběhu a u něho se dají znovu očekávat výraznější americké tržby.

Americký zabiják v druhém víkendu vyklízí stupně vítězů a s tržbou 6,25 mil. dolarů mizí na bramborové čtvrté místo. Stejně tak Aronofskyho matka!, která spadla s poklesem tržeb o 56 % až na šesté místo s víkendovou tržbou 3,26 miliony. No a na vynechaném pátém místě se drží snímek Který je ten pravý?Reese Witherspoon a připisuje si 3,31 miliony dolarů.

Na sedmém místě startuje thrillerová novinka Friend Request s tržbou 2,4 milionů dolarů. Zajisté za to mohou i negativní recenze od novinářů, kteří snímek dost rozcupovali. Osmé místo s tržbou 1,85 mil. dolarů patří Zabijákovi & bodyguardovi.

Na devátém místě se umístil film Stronger, který je životopisný a vypráví o jednom z přeživších bombového útoku na Bostonský maraton 16. dubna 2013. Jako novinka si připisuje 1,75 mil. dolarů. Desítku si připisuje festivalová Wind River s tržbou 1,27 mil. dolarů.

O příštím víkendu nás čeká například americká premiéra filmu Barry Seal: Nebeský gaunerTomem Cruisem v hlavní roli, který už po světě zvládl vydělat přes 50 milionů dolarů.

Kompletní americké víkendové tržby naleznete tady.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..