Jurský svět 2: Blíží se Zánik říše

Za necelý měsíc doputuje do českých kin očekávané druhé pokračování Jurského světa s podtitulem Zánik říše. Na co všechno se můžeme těšit?

První Jurský svět z roku 2015 se drží stále s tržbou 1,6 miliard dolarů v žebříčku TOP 5 nejúspěšnějších filmů všech dob, o pokračováních bylo jasno tedy hned. Před námi je premiéra druhého pokračování, které slibuje ještě více napětí, až hororové příchuti.

Jurský svět: Zánik říše bude pokračovat čtyři roky po událostech prvního filmu. Na ostrově Isla Nubar, kde osamoceni žijí prehistoričtí ještěři, hrozí výbuch sopky. Na pořadu dne je opětovné vyhynutí dinosaurů, proto se vracejí staří známí. Claire (Bryce Dallas Howard) jako aktivistka bojující za záchranu těchto mega tvorů a Owen (Chris Pratt), který touží najít a zachránit inteligentního Bluea. Jak to tak ale bývá, největší překážkou na Isla Nubar nebude vybuchující sopka…

Trailer Jurský svět: Zánik říše – český dabing

Ve filmu se vrací tým, který stvořil famózní první díl, jen režisér Colin Trevorrow předal režijní otěže J. A. Bayonovi a spolu se Stevenem Spielbergem se ujal role producenta. Jako pojítko se ságou Jurského parku pak působí návrat Jeffa Goldbluma v roli vědce Iana Malcolma.

Jurský svět: Zánik říše bude výjimečný i tím, že se v něm objeví víc dinosaurů než v první části nebo v jakémkoliv díle Jurského světa.

„Diváci se samozřejmě můžou těšit na své oblíbené hrdiny – T-Rexe, Brachiosaury či Velociraptory, ale taky se tu objeví i druhy, které ještě nikdy neviděli. Rozhodně stojí za to se na ně do kina přijít podívat,“ slibuje režisér Bayona.

Nesmutněte, že by nebylo v plánu další pokračování. Jurský svět 3 je naplánován na 10. června 2021, režie by se měl ujmout Colin Trevorrow, který režíroval první díl.

Zdroj: CinemArt

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..