Indiana Jones 5: Natáčení se blíží

Zatímco 4. díl Indiana Jones a Království křišťálové lebky byl v kinech až po 19 letech od dílu třetího, Indiana Jones 5 by měl dorazit do kin už za rok!

Aktualizováno 27. 2. 2020:

Pokračování Indiana Jonese ztrácí režiséra Stevena Spielberga. Režie by se měl ujmout nejspíše James Mangold (Kate a Leopold, Logan: Wolverine, Le Mans ’66). Spielberg zůstává alespoň na pozici producenta.

Čtvrté pokračování Indiana Jones a Království křišťálové lebky utržilo v kinech téměř 800 milionů dolarů, bylo tedy otázkou času, kdy se tvůrci rozhoupou k dalšímu dílu. A zatímco na křišťálovou lebku se čekalo přes 19 let, páté pokračování dobrodružství Indiana Jonese by mělo dorazit do českých kin už příští léto. Konkrétně 9. července 2021. Natáčení, pod taktovou režiséra Stevena Spielberga, začne již během několika měsíců! O scénář filmu se postaral zkušený David Koepp (Mumie).

Důležitou novinkou, která byla oznámena tento týden, je zpráva, že nepůjde o žádný reboot, ale plnohodnotné pokračování předcházejícího příběhu. Vyprávění začne krátce po událostech čtvrté části. Hlavní hrdina Harrison Ford (Star Wars: Síla se probouzí) se podle vlastních slov již nemůže natáčení dočkat. Není divu… Oblíbenému herci bude skoro 80 let a je téměř jisté, že se v pátém dílu objeví nový mladý Indiana Jones. Ford tak ve snímku může nejspíše ztvárnit mentora nového hrdiny.

Vlastník práv, studio Disney, navíc plánuje s Indym pro svou stanici Disney Plus televizní sérii. Je tedy jasné, že slavný hrdina s kloboukem a bičem do šuplíku nerealizovaných scénářů namířeno opravdu nemá!

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..