Hugh Jackman: Charismatický bitkař

Víte o sympatickém herci Hugh Jackmanovi, který aktuálně hraje ve filmu Pan, všechno?

hugh-jackman-01Především jeho fyzický vzhled dělá z Hugha Jackmana oblíbence několika žen a dívek, oplývá ale i dostatkem intelektu. Australský rodák, který oslaví 12. října své čtyřicáté sedmé narozeniny a pochází z pěti dětí, totiž nejen, že vystudoval Západoaustralskou akademii reprodukčního umění – obor herectví, zpěv a tanec, ale i žurnalistiku na Technické univerzitě v Sydney.hugh-jackman-wolverine-01

Zřejmě jeho nejznámější rolí, a jak i on sám říká životní rolí je mutant z kovu Logan/Wolverine z trilogie X-Men a spin-offu Wolverine. Není divu, že se objeví i v chystaném pokračování X-Men: Apocalypse a ve třetím originu Wolverine.

Díky X-Menům se stal pravou hereckou hvězdou. Po nich se vrhnul na nepovedený akční thriller Swordfish – Operace Hacker po boku Johna Travolty, nevynechal ani romantiku a cestování časem v komedii Kate a Leopold a stihl se blýsknout v Allenově komedii Sólokapr.

V řadě animovaných filmů můžeme slyšet jeho hlas (Happy Feet nebo Spláchnutej).

V roce 2004 se dostala do kin pocta béčkovým hororům s názvem Van Helsing. Z původního filmového trháku se stal nesmysly přetékající kýč, který míchal dohromady všechno možné, ale zapomínal dodržovat základní princip, že méně je někdy více. Jackman si reputaci nespravil ani rolí v komplikovaném sci-fi dramatu Darrena Aronofského Fontána.

hugh-jackman-van-helsing-01

Film Dokonalý trik z roku 2006 lze ale připočítat k těm filmům, ve kterých Hugh Jackman ostudu neudělal. Nemalý podíl na tom má i režisér snímku Christopher Nolan a herečtí partneři Christian Bale nebo Michael Caine.

Během roku 2007 se takřka nehnul ze své rodné země, kde po boku Nicole Kidman natáčel romantický příběh s názvem Austrálie.

hugh-jackman-australia-01

Hugh se velmi často objevuje na divadelních prknech, zejména pak v muzikálech, za které sklízí i ocenění. Například získal cenu Tony za nejlepšího herce v muzikálu The Boy From Oz, ve kterém ztvárnil postavu Petera Allena, australského homosexuálního baviče a skladatele, který zemřel v roce 1992 na AIDS. Nejen díky tomu je stále považován za jednoho z nejlepších muzikálových herců. Což ostatně dokázal i ve filmových Bídnících v roce 2012.

Hugh-Jackman-Les-Miserables-01

Několikrát byl vyhlášen i za nejkrásnějšího muže roku, například časopis People v roce 2008 ho prohlásil za nejvíce sexy muže planety, což Hugha nijak nezměnilo a ocenění přijal se sobě vlastním humorem.

Má velké nadání pro komičnost, což dokázal moderováním Oscarů v roce 2009. Jeho výkon je považován za jeden z nejlepších z těchto slavnostních večerů.

Se svou ženou vychovává dvě adoptované děti (jeho manželka prodělala dva potraty), čímž naplňuje sen každé ženy o vzorném manželovi a otci.

Vybraná herecká filmografie:
2016 – X-Men: Apocalypse
2015 – Chappie, Pan
2014 – X-Men: Budoucí minulost
2013 – Wolverine
2012 – Bídníci
2011 – Ocelová pěst, X-Men: První třída
2009 – X-Men Origins: Wolverine
2008 – Austrálie
2006 – Dokonalý trik, Fontána, Happy Feet (pouze hlas), Sólokapr, Spláchnutej (pouze hlas), X-Men: Poslední vzdor
2004 – Van Helsing
2003 – X-Men 2
2001 – Kate a Leopold, Swordfish: Operace Hacker
2000 – X-Men

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..