Hrozivě hodnocený Winchester propadl, Jumanji je opět první

Krasojízda Jumanji: Vítejte v džungli nekončí ani sedmým týdnem v kinech, celosvětově je již na 855 milionech.

Páteční večer sice nahrával premiérovému hororu Winchester: Sídlo démonů, ale přes víkend tuhle novinku skolilo jak Jumanji: Vítejte v džungli, tak závěrečný díl teen ságy Labyrint. Na jedničce i o sedmém týdnu v kino distribuci září megahitové Jumanji s 11 miliony dolarů. Celosvětově se již blíží k metě 860 milionu dolarů a půjde přes 900. Miliarda z toho nebude, ale i tak je to ohromný úspěch, který má již potvrzený sequel na rok 2019.

Na druhém místě je již zmiňovaný Labyrint: Vražedná léčba, který zaznamenal vysoký propad o 57,8 % a je z toho pouhých 10 mil. dol. o druhém víkendu v kinech. Ostatní trhy zatím přisypaly 97 mil. dol. a je z toho průběžných $137,079,400 mezinárodně, což při rozpočtu 62 mega není průšvih, ale jako završení úspěšné trilogie producenti dozajista čekali lepší výsledek.

Až na třetím místě s 9,2 mil. dol. je dle kritiků i amerických diváků podprůměrný horor Winchester: Sídlo démonů, kde se v hlavní roli představila Helen MirrenJasonem Clarkem. Rozpočet tohoto snímku není znám, ale jelikož na rozdíl od jiných hororů hýří solidními jmény v obsazení, tak se dá očekávat, že to rozhodně není levná záležitost z ranku Insidious. Do našich kin zamíří Winchester 1. března.

Ani Největší showman ještě svou úspěšnou jízdu nekončí ani sedmým týdnem v kinech a je na čtvrtém místě s 7,8 mil. dol. Mezinárodně je z toho slušných 271 mil. dol. což po bídném otvíráku nečekali ani ti největší optimisté. Na pátém místě s 5,2 mil. dol. je zajímavě vyhlížející eRkový western HostilesChristianem Balem v hlavní roli. Tento film rozhodně není určen pro široké spektrum diváků, takže i těch průběžných 21 mil. dol. jen z USA, je víceméně uspokojivých. Tento snímek v našich kinech premiéru oznámenou nemá.

Zbytek TOP 10 tvoří: Akta Pentagon: Skrytá válka od Stevena Spielberga s 5,2 mil. dol., válečný snímek 12 Strong s 4,7 mil. dol., béčkové Den of Thieves s 4,6 mil. dol., potencionální vládce letošních Oscarů Tvář vody s 4,3 mil. dol. a pokračování roztomilého medvídka Paddington 2 s 3,1 mil. dol.

Příští víkend je určený pro všechny diváky. Ženská část publika zamíří na završení romantickoerotické trilogie Padesát odstínů svobody, děti se budou bavit u velikonočního zajíčka Králíčka Petra a mužská sorta zamíří na životopisné drama Clinta Eastwooda Paříž 15:17. Dejff vás za týden uzemní tím, jak všechny snímky rozdrtila trojka Padesáti odstínů.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..