Horor „To“ vydělal celosvětově už 500 milionů dolarů a chystá se druhý díl

Horor „To“ se stal nejúspěšnějším hororovým filmem všech dob. Celosvětově už na tržbách překročil částku 500 milionů dolarů.

Dosavadní rekordman, film Vymítač ďábla, který držel první místo dlouhých 44 let s tržbou 441 milionů dolarů, se tak odsouvá na druhé místo. „To“ zaznamenal nejlepší zahajovací víkend pro hororový film na více než 30 trzích, včetně Spojeného království, Ruska, Brazílie, Mexika a Austrálie. Na sedmnácti z těchto území, včetně Spojeného království, Ruska a Austrálie, se „To“ již stal hororovým filmem všech dob. A film má ještě v zásobě premiéry v Německu, Itálii a Japonsku, takže další miliony jen a jen přitečou.

Už při prvních rekordních víkendových tržbách bylo jasné, že se brzy dočkáme pokračování. Druhý díl, chcete-li „To 2„, se do českých kin dostane 5. září 2019. Ještě v září začal na scénáři pracovat Gary Dauberman, který má na svědomí i scénář k dalšímu letošnímu hororu Annabelle 2: Zrození zla. Režie se ujme opět Argentinec Andy Muschietti.

První díl vyprávěl o klubu Smolařů, do kterého patří skupina mladých holek a kluků, kteří se dali do boje proti zlému klaunovi jménem Pennywise. V druhém díle se setkáme s již s dospělým klubem, ovšem se stejně děsivým klaunem. Děj by se měl odehrávat 27 let od konce prvního dílu a má nás čekat prý i několik flashbacků na obsazení z prvního dílu.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..