Horor To ovládl kina i o druhém víkendu, Matka! vyfasovala od diváků “F“ na Cinemascore

Horor To je opravdovým zářijovým hitem a jeho poloviční propady napovídají stabilní výdrži i v dalších týdnech, zbytek premiér opět diváky nezaujal.

Kingovský horor To zdolal při svém minulém premiérovém víkendu několik rekordů a ani ve svém druhém týdnu ve své krasojízdě nekončí. Dalších 60 milionů si To připsalo o druhém víkendu, což znamená pokoření dalšího rekordu v podobě nejlepšího zářijového výdělku v druhém týdnu.

Celkově má To jen ze zámoří 218,7 milionu dolarů, což predikuje nejvíce výdělečný snímek v měsíci září všech dob. Při opomenutí vlivu inflace, tak hned v příštím týdnu překoná To hororvou klasiku Vymítač ďábla, která momentálně převyšuje To o pouhých 14,2 milionu dol.

Studio Warner Bros momentálně neslaví jen kvůli úspěchu To, avšak i kvůli skvělému výdělku nízkorozpočtového hororu Annabelle: Zrození zla, které se dostalo na hranici 100 milionů dolarů jen ze zámořských kin a blíží se ke 300 milionům celosvětově.

Na druhém místě startuje se 14,8 mil. dol. první premiéra tohoto týdne, béčkový pokus o další Bourneovský snímek s názvem Americký zabiják. Tento akčňák prý působí jako by se zasekl dějově v 80. letech a jen se zabalil do moderního hávu. Tahle akční eRková blbina stála studio Lionsgate přiměřených 33 mil. dol., tudíž se o žádný vyložený propadák nejedná.

Velký průšvih hyzdí podle prvotních ohlasů nejrozporuplnější snímek tohoto roku Matka! od Darena Aronofskyho, která vydělala při prvním víkendu jen 7,8 milionu při údajném rozpočtu 30 mil. dol. (mnozí si však myslí, že opravdový rozpočet byl mnohem vyšší, kvůli hvězdnému obsazení a celkovému zpracování). Nízké výdělky však nejsou všechno, dále tu máme nejhorší možnou diváckou známku “F“ na Cinemascore.

Což jasně naznačuje tomu, že Matku! nenávidí valná většina amerického publika. Zámořští kritici na druhou stranu opatrně zvedají palec nahoru a prý se jedná o jeden z nejsilnějších filmových zážitků posledních let. Buď tento film milujete anebo ho ze srdce nenávidíte. I přes nízké výdělky se jedná o filmovou událost, která tu dlouho nebyla a už jen kvůli těm sáhodlouhým diskuzím po promítání stojí snímek jistě za vidění. Tuzemští diváci si však budou muset počkat do 19. října, kdy jde u nás snímek do široké distribuce.

Na 4. místě “září“ s 5,3 mil. dol. nezajímavá romantika Který je ten pravý?, která dle recenzí není ani romantická ani zábavná. Pro Reese Witherspoon se však nejedná o další hřebíček do rakve její herecké kariéry, neboť tato průměrná romantika přepočítává 17 mil. dol. z amerických kin při 12 milionovém rozpočtu.

Povedený oddechový akčňák Zabiják & bodyguard, který naplno využil v srpnu filmovou bídu v kinech, si ve svém 5. týdnu v kinech přičetl 3,5 mil. dol. a je tak na celkový 70 mil. dol. jen z amerických kin. Takový hezký malý úspěch.

Zbytek TOP 10 krom zmíněné dvojky Annabelle, tvoří chválená krimi Wind River s 2,5 mil. dol., průměrný francouzský animák Balerína s 2,1 mil. dol., vytrvalý Spider-Man: Homecoming s 1,9 mil. dol. a nakonec nejlepší film léta Dunkirk s 1,3 mil. dol.

Mimochodem Spider-Man: Homecoming již za svých 11 týdnů v kinech vydělal z celého světa 861 mil. dolarů. Dunkirk pokořil půl miliardovou hranici a má momentálně na kontě 508 mil. dol. Za týden zkusí pokořit To dvě nadějně výdělečné premiéry a to dvojku Kingsmana s podtitulem Zlatý kruh či třetí film z dílny Lega, tentokrát s názvem LEGO® Ninjago® film. Bude to krutý souboj.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..