Horor opět jedničkou víkendu, To vystřídal Happy Death Day aka Všechno nejhorší

Diváci zřejmě pořád nemají hororů dost a letos po Rozpolceném, Get Out, Annabelle 2 a super výdělečném To, šli houfně i na premiéru dalšího nízkorozpočtového titulu.

Nevím, jaké byly výdělečné predikce pro hororový snímek Všechno nejhorší, ale já jsem udiven. Po tom, co z amerických diváků do dna vytěžil každý dolar novodobý hororový král To, jsem ani zdaleka nečekal, že horor za 4,8 milionů dolarů s přístupností PG-13, bez hvězdného obsazení, od tvůrce série Paranormal Activity a Skautova průvodce zombie apokalypsou, při jen lehce nadprůměrných recenzích získá první místo kasovního žebříčku se solidními 26,5 miliony dolarů.

Zkrátka ještě před Halloweenem, tu máme další výdělečný titul a i když zaostává za premiérovými víkendy Rozpolceného (40 mil. dol.) a Uteč (33 mil. dol.), tak se jedná o další úspěch studia Universal a Blumhouse Productions.

Smolařem roku, je nadále po všech stránkách skvělý Blade Runner 2049. Ani ve druhém víkendu se nedějí zázraky a pokles o 53 % a výsledných 15,1 milionu dolarů jasně napovídá velkému kasovnímu průšvihu. Ani celosvětových 109,8 mil. dol. celkový dojem nespraví a je jasné, že tento eRkový sci-fi snímek za 150 mil. dol. bez enormních nákladů na reklamu dává tušit, že odklepnutí dalšího eRkového nákladného originálního sci-fi budou studia velmi zvažovat. Obávám se, že tohle negativně ovlivní adaptaci Duny taktéž od Villenueva.

Třetí místo žebříčku si získal The Foreighner se 12,8 mil. dol., jelikož tento thriller (taktéž od 15 let) s Jackiem Chanem jasně cílí na diváky v Číně, kde si odbyl premiéru před 14 dny, tak celkových 101 mil. celosvětově je vcelku úspěch. Bereme-li v potaz, že je snímek více politickým thrillerem a dramatem než béčkovým akčňákem a stál přiměřených 35 mil. dol.

Jen 6 mil. dol. stačilo veleúspěšnému hororu To na čtvrté místo. Celosvětových 630 629 521 dolarů je zkrátka parádních a mě by osobně zajímalo, jestli překoná hranici 700 mil. Průměrná žánrovka Hora mezi námiKate Winslet a Idrisem Elbou se ve druhém víkendu propadla o 46,5% a získala 5,6 mil. dol.

Toma Cruise opět zachraňuje zbytek světa. Co mu taky zbývá, když jeho Barry Seal americké publikum nezaujal a ve třetím víkendu má na kontě dalších 5,4 mil. dol. Celosvětově přepočítává 112 mil. dol. což při rozpočtu 50 mega stačí, jen tvůrci měli jistě vyšší očekávání. To samé se dá říct i o snímku Kingsman: Zlatý kruh, jenž značně zaostává za tržbami jedničky. Dalších 5,3 mil. dol. při celkových 267,8 mil. dol. z celého světa se jen horko těžko bude dotahovat na 414 mil .dol. jedničky.

Zbytek TOP 10 tvoří neúspěšné Lego Ninjago se 4,3 mil. dol., dívčí nekvalitní animák My Little Pony Film s rovnými 4 miliony dolarů a lehce nadprůměrné drama Viktorie a Abdul, které se bude snažit probojovat na Oscary díky výkonu Judi Dench.

Kompletní americké víkendové tržby naleznete tady.

Příští týden se utká lacině vyhlížející Geostorm v hlavní roli s Geraldem Butlerem s nepovedenou knižní adaptací Sněhuláka od Jo Nesba a životopisným dramatem Only the Brave.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..