Forbes: 10 nejlépe placených herců roku 2019

Byznysový časopis Forbes každoročně sestavuje různé žebříčky. Jedním z nich je i seznam nejlépe placených herců. Tady je TOP 10 letošního roku!

A jak už asi tušíte podle úvodní fotografie, je pro vás výherce žebříčku jasný! Ale pojďme na výsledky hezky odzadu. Tady je přehled nejvýdělečnějších herců za období červen 2018 až červen 2019.

A úplně dole najdete nejúspěšnější zástupkyni z řad hereček.

10. místo

Will Smith

Inkasoval: 35 mil. dolarů

Willa určitě všichni dobře znáte. Letos hvězdně řádí jako Džin v Disneyho pohádce Aladdin, která má už na svém kontě přes 1 miliardu dolarů. Není proto divu, že se miliony sypou do kapes i Willovi.

9. místo

Paul Rudd

Inkasoval: 41 mil. dolarů

Mravenec Paul se blýsknul v týmovce Avengers: Endgame, stejně tak tomu bylo i v jeho druhé sólovce Ant-Man a Wasp v loňském roce. Možná je tohle umístění pro vás překvapením, ale tenhle padesátník se podle všeho neztratí jako mravenec v kupce mraveniště.

8. místo

Chris Evans

Inkasoval: 43,5 mil. dolarů

Kapitán Amerika se poprvé chlubí umístěním v TOP 100 nejvýdělečnějších celebrit! A vy se určitě nebudete divit, že je to díky jeho účasti v týmovce Avengers. Marvel je zkrátka generátor víceciferných odměn.

7. místo

Adam Sandler

Inkasoval: 57 mil. dolarů

Díky Netflixu se světoznámý komik dostal na úžasnou sumu 57 milionů dolarů. Když někdo produkuje, moderuje a hraje pro Netflix, má jistojistě místo v TOP 10 zaručené! Tak aby ho Netflix neopustil…

6. místo

Bradley Cooper

Inkasoval: 57 mil. dolarů

Režisérovi a herci Bradley Cooperovi se vyplatil jeho tah s filmem Zrodila se hvězda. I když za film neinkasoval žádný plat, zisk tohohle oscarového snímku byl přes 150 mil. dolarů. Další peníze mu napochodovaly do kapsy za hlas Rocketa v Avengers: Endgame. A miliony do kapsy se jistě sypou i z reklamní spolupráce, např. s hodinkami IWC.

5. místo

Jackie Chan

Inkasoval: 58 mil. dolarů

Nejslavnější čínský herec vydělává nejen za hraní ve filmech (např. loni natáčel v Hradci Králové film Můj deník), a ono stačí se i podívat na seznam jeho chystaných filmů, ale i z připravovaných projektů s velkými hollywoodskými jmény, jakými jsou John Cena anebo Arnold Schwarzenegger.

4. místo

Akshay Kumar

Inkasoval: 65 mil. dolarů

Že nevíte, kdo je Akshay Kumar? Nevadí, ale vězte, že se jedná o jednu z největších bollywoodských hvězd, která si za jeden film může říct 5 – 10 mil. dolarů. Aktuálně mu miliony přinese i jeden z prvních indických vesmírných filmů Mission Mangal. Miliony mu náleží i za několik reklamních spoluprací.

3. místo

Robert Downey Jr.

Inkasoval: 67 mil. dolarů

Iron Man, nejikoničtější tvář marvelácké týmovky, získal pro Roberta Downey Jr. 75 mil. dolarů. A ten se vůbec nemusí bát, že by s koncem Iron Mana přišel i konec milionových zisků. Další se pohrnou za filmy The Voyage of Doctor Dolittle a Sherlock Holmes 3. Downey, tak jako většina hvězd, vydělává i na reklamách. V jeho případě je to spolupráce s čínskou telekomunikační firmou OnePlus.

2. místo

Chris Hemsworth

Inkasoval: 76,4 mil. dolarů

Australský sympaťák, pro někoho známý spíše jako Thor, získal za své výkony v marvelovce Avengers: Endgame pořádnou dávku melounů. Od roku 2011, kdy hraje Boha hromu, inkasoval za každý film 15 mil. dolarů + podíl na zisku. Další miliony má přislíbeny za role ve filmech od Netflixu (Dhaka, biografie Hulk Hogan) nebo za spolupráci s brandem Hugo Boss.

1. místo

Dwayne ‚The Rock‘ Johnson

Inkasoval: 89,4 mil. dolarů

Ano, je to tak. The Rock je nejlépe placeným hercem na světě! Miliony inkasuje za role ve filmech Jumanji: Vítejte v džungli anebo za aktuální Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw. Peníze mu plynou i za seriál Hráči z produkce HBO. A jako každé hvězdě, tak i jemu pomáhá vydělávat jeden známý brand, v tomto případě je to sportovní značka Under Armour. Holt, když někdo umí, tak umí.

Jedinou zástupkyní ve Forbes žebříčku TOP 100 nejvýdělečnějších celebrit z řad hereček je Scarlett Johansson. Nejspíš to není žádné překvapení, jelikož je Scarlett, jakožto Black Widow, nejlépe placenou ženou z celé Marvel stáje. Za každý film si přijde na 15 mil. dolarů, včetně procent ze zisku. S jejím ročním výdělkem 56 milionů dolarů by přeskočila i nováčka Chrise Evanse a dostala by se na osmé místo.

>> 10 nejlépe placených hereček 2019 <<

Odhady příjmů vycházejí z dat společnosti Nielsen, ComScore, Box Office Mojo a IMDB a z rozhovorů s filmovými odborníky. Všechny údaje jsou před zdaněním a poplatky pro agenty, manažery nebo právníky (obvykle 10 procent, 15 procent a 5 procent) nejsou odečtené. Celý článek najdete na Forbes.

Zdroj informací a úvodního obrázku: Forbes, Hollywood Reporter

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..