Filmová loučení v roce 2018

Filmový rok 2018 nebyl jen o zážitcích z nových filmů, ale bohužel i o loučení s těmi, které jsme milovali na plátnech kin nebo v televizi.

Tady je jen malý přehled vybraných letošních odcházení…

Leden 2018

Marián Labuda

V 73 letech 5. ledna zemřel slovenský herec, který ztvárnil hned několik nezapomenutelných rolích ve filmech Buldoci a třešněVesničko má, střediskováKonec starých časůKrál Ubu nebo Lotrando a Zubejda.

Březen 2018

Vlastimil Bedrna

Nezapomenutelný hlas Homera Simpsona ze seriálu Simpsonovi. To byl mimo jiné herec Vlastimil Bedrna. Hrával ale i ve filmu a televizi, především menší komediální role. Byl manželem herečky a zpěvačky Laďky Kozderkové.

Duben 2018

Juraj Herz

Filmový režisér se proslavil hned několika úspěšnými filmy různých žánrů. Ať už to byl hororový Spalovač mrtvol, dramatické Petrolejové lampy anebo Morgiana, detektivní Holka na zabití, komediální Holky z porcelánu nebo pohádková Panna a netvor. Sám si zahrál i v několika rolí, např. vedoucího kosmetického salónu Netušila ve filmu Což takhle dát si špenát.

Miloš Forman

Jedinečný český oscarový režisér Miloš Forman zemřel 13. dubna ve svých 86 letech. Oscara získal za Amadea a Přelet nad kukaččím hnízdem. Za režii získal i Zlatý glóbus (opět stejně jako u Oscara a navíc ještě za snímek Lid versus Larry Flynt. Jeho posledním filmem určeným pro kinosály byly Goyovy přízraky z roku 2006.

Září 2018

Burt Reynolds

Americký herec se na počátku 70. let prosazoval nejprve v seriálech, v osmdesátých letech patřil mezi jeho nejvýraznější filmy krimi thriller Poslední svědek. Za nejlepší výkon ve vedlejší roli ve filmu Hříšné noci z roku 1997 dostal Zlatý glóbus. Několikrát byl nominován na Oscara.

Listopad 2018

Stan Lee

V 95 letech odešel ze světa ikona světa komiksů, zejména těch od Marvelu. Stan Lee byl americký komiksový scenárista, prezident a předseda společnosti Marvel Comics. Jemu vděčíme za všechny Iron Many, Captainy America nebo Hulky!

Prosinec 2018

Jana Štěpánková

Filmová a televizní herečka pocházela z tradiční herecké rodiny. Upozornila na sebe v seriálu Taková normální rodinka, ve kterém ztvárnila maminku neposedných dvojčat. Šest let poté přišla její další velká seriálová role v Nemocnici na kraji města, kde ztvárnila dr. Danu Královou. Mezi její známé filmové role patří ty z filmů Strašidla z vikýře, Dva lidi v zoo, Anděl Páně nebo Účastníci zájezdu.

Nikdy nezapomeneme…

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..