Film Bella a Sebastián 2 podpoří opuštěné psy

Nový rodinný film Bella a Sebastián 2, který má v českých kinech premiéru 28. dubna, podpoří opuštěné psy.

Jednu korunu z každého prodaného lístku totiž věnuje film Bella a Sebastián: Dobrodružství pokračuje na pomoc opuštěným a strádajícím psům. Diváci dobrodružného snímku, jehož důležitým hrdinou je fenka Bella, tak přímo pomohou méně šťastným psům, kteří musí vzít zavděk útulkem. Koruna z každé vstupenky půjde na konto nadačního fondu Pes v nouzi. Ten vznikl za účelem aktivní pomoci psím útulkům a azylům, psům zatoulaným, nalezeným či nechtěným, týraným a jinak strádajícím, za jejichž smutné osudy mohou lidé!

„Psí hrdinka Bella v prvním filmu sama čelila nepřízni osudu a zachránilo ji až přátelství chlapcem a jeho pomoc,“ říká za distribuční společnost Bontonfilm šéf kinodistribuce Ondřej Kulhánek. „Filmový psí hrdina teď může pomoci skutečným psům v nouzi, kterým opravdový svět ukázal svou odvrácenou tvář.“

Jak probíhalo natáčení se psy?

Lidské hvězdy mívají jednoho a ve výjimečných případech dva dubléry. V roli Belly se při natáčení filmu vystřídali hned čtyři různí hafani. Bear, Fort, Fripon a nejzkušenější herec Garfield, který hrál Bellu už v předešlém filmu. Režisér Christian Duguay o natáčení se psy říká:

„Používali jsme několik Pyrenejských horských psů, což je starodávná rasa pasteveckých psů. Zachovali si své přirozené instinkty i svou vrozenou pomalost, takže při akčních scénách je bylo třeba motivovat kousky masa. První byl Bear, sice nejmenší, ale s nádhernou hlavou na blízké záběry, přátelský a kontaktní. Druhý byl Fort, největší a s nejpůsobivější postavou, byl také nejklidnější ze všech, a proto hrál v záběrech s ohněm a v jiných kaskadérských scénách. Další byl Fripon, s tak trochu rozcuchaným výzorem, ale schopný úžasných kousků, jako třeba scéna, kdy má chytit Sebastiánovu medaili. No a pak Garfield, který v sobě měl všechny kvality ostatních psů, ale zase byl ze všech nejméně předvídatelný. Právě on hrál Bellu v předchozím filmu.“

bella-a-sebastian 2-plakatBELLA A SEBASTIÁN 2: DOBRODRUŽSTVÍ POKRAČUJE
Belle et Sébastien, l’aventure continue

premiéra: 28. dubna 2016
Francie, Gaumont, 2015
Délka: 99 minut

Režie: Christian Duguay
Hrají: Félix Bossuet, Tchéky Karyo, Margaux Chatelier, Thierry Neuvic, Urbain Cancelier

Je září 1945 a všichni obyvatelé horské vesničky v srdci úchvatných savojských Alp oslavují konec války. Sebastián vyrostl a stal se z něj desetiletý chlapec. Společně s divokou psí kamarádkou Bellou netrpělivě čeká, až se vrátí Angelina, která pro něj vždy byla jako druhá matka. Jenže místo ní dorazí do Saint Martin strašlivá zpráva: Letadlo, kterým cestovala, se zřítilo a Angelina se ztratila v hlubokém lese. Celá vesnice truchlí. Lépe řečeno, celá vesnice kromě Césara… Sebastiánův ošlehaný dědeček totiž ví o někom, kdo by jemu a Sebastiánovi mohl pomoci Angelinu najít. Chlapec a jeho velký horský pes budou muset překonat řadu patálií a několik těžkých zkoušek a čelit tajemství, které navždy změní Sebastiánův život. Velké dobrodružství Belly a Sebastiána pokračuje.

Zdroj: Bontonfilm

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..