Dunkerk se tržbami za první víkend řadí mezi Počátek a Interstellar

První americké víkendové promítání filmu Dunkerk vydělalo producentům přes 50 milionů dolarů. Nolan tak odstartoval na 13. příčce nejlepších premiér letošního roku.

V porovnání s ostatními premiérami filmů režiséra Christophera Nolana si Dunkerk nevede až tak moc špatně. Pokud zapomeneme na sto milionové premiéry filmů Temný rytíř povstal (160 mil. dolarů) a Temný rytíř (158 mil. dolarů), dostává se nejnovější Nolanův počin na pěkné čtvrté místo hned za Počátek (62 mil. dolarů) a před Batman začíná (48 mil. dolarů) a Interstellar (47 mil. dolarů).

Celosvětově si Dunkerk zatím připisuje 105 milionů dolarů a dá se očekávat, že finální tržby by se mohly zastavit přibližně na částce 500 – 600 milionů dolarů, což při rozpočtu 150 mil. dolarů je solidní výsledek.

Na druhém místě startuje komedie s názvem Girls Trip a s eRkovým označením. Studiu Universal vydělala za první víkend 30,4 milionů dolarů z 2 591 sálů.

Třetí a čtvrté místo obsadily minulé premiéry, Spider-Man: Homecoming s tržbou 22 mil. dolarů a Válka o planetu opic s tržbou 20 milionů dolarů. Spider-Man si celosvětově už připsal 572 mil. dolarů, Opicím se moc nedaří a mají na celosvětovém kontě zatím pouze 150 mil. dolarů.

Tragédií se dá nazvat start filmu Valerian a město tisíce planet. Při rozpočtu 180 mil. dolarů startuje až na pátém místě s tržbou 17 milionů dolarů. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak se novému filmu Luca Bessona povede nejen v amerických kinech.

Kompletní přehled tržeb uplynulého víkendu najdete tady.

Dejte vědět do komentářů na jakém filmu jste byli o víkendu vy.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..