Duna: První trailer láká na epickou sci-fi

Režisér Denis Villeneuve představuje sci-fi Duna. První trailer slibuje epickou podívanou, v hlavní roli s hercem Timothée Chalametem.

Pro mnohé nezfilmovatelná knižní série amerického spisovatele Franka Herberta z roku 1965 se dočká po 36 letech nové filmové podoby. Režisér Denis Villeneuve, který příjemně překvapil povedenou originální sci-fi Příchozí, se této výzvy chopil a svůj um nám představuje v úplně prvním traileru s českými titulky na nejočekávanější film roku.

Duna: trailer s českými titulky

Trailer slibuje velkolepé epické záběry pouště, bitev anebo záběr obřího písečného červa. Vše působí naprosto věrohodně a zdá se, že tvůrci splní přání nejednoho fanouška knižní předlohy.

Mezi herci se objeví Timothée Chalamet, který si zahraje hlavní roli Paula Atreida, dále pak uvidíme Javiera BardemaZendayuOscara IsaacaRebeccu FergusonJasona Momou nebo Stellana Skarsgårda. O hudbu pro film se postará zkušený a uznávaný Hans Zimmer.

O filmu

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření – melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají?

Je to podruhé, co byl Herbertův román zfilmován. První film v roce 1984 režíroval David Lynch.

Česká premiéra je zatím stále naplánována na 17. prosince 2020. Můžeme doufat, že žádný koronavirus a s ním spojená omezení nám toto datum nezmění.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..