Chválený horor Tiché místo je enormní hit!

Oceňovaný hororový thriller Tiché místo není jedinou premiérou tohoto týdne, která diváky zaujala. Na příčku vítězů se probojovali i Kazišuci.

Takovýto otvírák nečekali ani ti největší optimisté. Tiché místo provázejí vskutku nadšené kritiky a ani kingovské To nemělo tak nadšené prvotní reakce jako právě A Quiet Place aka Tiché místo, ale i přesto je rovných 50 milionů dolarů za první víkend impozantních. Pro studio Paramount se jedná o první film od roku 2016, který za premiérový víkend vydělal 50 milionů dolarů.

Naposledy se to Paramountu povedlo se třetím Star Trekem, jenomže Star Trek: Do neznáma stál 185 mil. dol. To Tiché místo bylo pořízeno za pouhých 17 mil. dol. (bez nákladů na reklamu). Horory poslední dobou zkrátka táhnou. Minulý rok boural rekordy Rozpolcený a Uteč, následovala výdělečná dvojka Annabelle a hororovou krasojízdu završilo již zmiňované To. A letošní rok v tom zdá se bude pokračovat.

Čtvrtý díl Insidious: Poslední klíč vytěžil mezinárodně přes 166 mil. dol. a stál pouhých 10. Nyní kraluje Tiché místo, které má tak nadšené reakce, že se klidně hororový thriller s Emily Blunt může stát pravou jarní trvalkou. A v září dorazí další snímek z hororového universa V zajetí démonů The Nun. Pro hororové fandy se jedná o skvělou zprávu, neboť bude v kinech kvalitních hororů jen přibývat.

Na druhé místo se propadl geekovský Ready Player One Stevena Spielberga. O druhém víkendu je z toho při přijatelné propadu o 40 % dalších $25,060,000. Mezinárodně má Ready Player One na kontě $391,320,525. Film vydělává, jak by měl, avšak protože se spekuluje o extrémním 200 milionovém rozpočtu a stejných nákladech na reklamu, tak to není takový hit, jak se na první pohled může zdát.

Třetí místo vybojovala s 21 mil. dol. eRková komedie Kazišuci Leslie Mann a Johnem Cenou. Na komedii za 20 mil. dol. se jedná o solidní otvírák. Teď už jen záleží na tom, jak si povede v příštích týdnech. Na čtyřce s 8,4 mil. dol. září nezastavitelný Black Panther, který bude v TOP 10 minimálně do příchodu Avengers Infinity War. Momentálně je na 10. místě mezinárodně nejvýdělečnějších filmů všech dob (bez započítání inflace) a v následujících dvou týdnech skolí i Star Wars: Poslední z Jediů, které drží devátou příčku.

Na pátém místě s $8,356,800 je super výdělečné rodinné drama I Can Only Imagine. Tohle drama stálo pouhých sedm milionu dolarů, ale za čtyři týdny v kinech už dokázalo inkasovat 69 mil. dol. jen z USA. Další z nečekaných hitů tohoto roku.

Zbytek TOP 10 tvoří: komedie Tyler Perry’s Acrimony s 8 mil. dol., premiérové historické drama Chappaquiddick s 6,2 mil. dol., průměrný animák Sherlock Koumes s 5,6 mil. dol., rychlokvašný Pacific Rim: Povstání s 4,9 mil. dol. a Psí ostrov Wese Andersona s 4,6 mil. dol. I když se Psí ostrov nachází na desáté příčce kasovního žebříčku, tak se musí zohlednit to, že dokázal vytěžit 4,6 mil. dol. z pouhé pětistovky kin.

Za týden jde do plného nasazení chválený Psí ostrov, konkurenci má však velikou. Oponentem mu totiž bude The Rock v šíleném akčňáku Rampage: Ničitelé.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Tagy:,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..