Bude Mission: Impossible – Fallout hit roku? Podle kritiků ano!

Další Mission: Impossible s podtitulem Fallout se blíží do našich kin. Ve světě ale už teď probíhají první projekce a kritici nešetří chválou. Dokonce šesté pokračování označují za film roku!

Už podle všech zveřejněných trailerů a videí z natačení, ve kterých tradičně Tom Cruise dělá psí kusy bez dubléra, bylo jasné, že šesté pokračování (to páté se mi líbilo takhle) bude velký hit, nebojím se říct pecka roku! Cruiseovi budou ve filmu sekundovat Angela Bassett, Alec Baldwin, Rebecca Ferguson a Henry Cavill.

Kritici film chválí za jeho nadupanost akcí a napětím. Za, nejen herecké, výkony chválí Cruise, který dělá šílené a nebezpečné věci, navíc se opět podíváme i do dalekých míst, ale i blízkých (Paříž a Londýn). Někdo se nebojí film srovnávat i s jednou z nejúspěšnějších bondovek Skyfall. Nevím jak u vás, ale u mě je ta natěšenost na maximálním levelu!

Pátý díl, Mission: Impossible – Národ grázlů, vydělal celosvětově téměř 700 milionů dolarů a něco ve mně mi říká, že šestka by se mohla dotknout dost reálné miliardy.

Vlastní názor si budeme moc udělat všichni už brzy, česká premiéra je totiž naplánována na 2. srpna.

O filmu

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa.

Mission: Impossible – Fallout
USA, 2018, 147 min

Režie: Christopher McQuarrie
Scénář: Christopher McQuarrie
Kamera: Rob Hardy
Hudba: Lorne Balfe
Hrají: Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Henry Cavill, Vanessa Kirby, Alec Baldwin, Simon Pegg, Sian Brooke, Sean Harris, Ving Rhames, Michelle Monaghan, Angela Bassett, Wes Bentley, Alix Bénézech, Joey Ansah, Caspar Phillipson, Velibor Topic, Gordon Alexander, Frederick Schmidt, Russ Bain, Grahame Fox
Producenti: J.J. Abrams, Tom Cruise, David Ellison, Dana Goldberg, Don Granger, Christopher McQuarrie
Střih: Eddie Hamilton
Scénografie: Peter Wenham
Kostýmy: Jeffrey Kurland

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..