Blade Runner 2049: Luke Scott servíruje dva kraťasy, které předcházejí očekávanému sci-fi

Zabrouzdejte do tísnivé budoucnosti světa Blade Runnera ve dvou zveřejněných atmosférických kraťasech.

Ještě necelý měsíc zbývá do premiéry (pro mě) nejočekávanějšímu snímku tohoto roku. Blade Runner 2049 vletí do tuzemských kin 5. října, mezinárodně o den později. Jistě jste již zaznamenali excelentně pojaté trailery, které skvěle prezentují tento svět bezútěšné blízké budoucnosti a zároveň nic neprozrazují o příběhu či postavách. Neobjasňují zkrátka nic.

Tímto stylem navazují i dva kraťasy zveřejněné studiem Warner Bros od Luka Scotta. Kdo jiný by taky měl režírovat kraťasy z tohoto světa, nežli právě syn autora původního sci-fi (samozřejmě je to hlavně z důvodu toho, že jsou L. Scotta a režisér Blade Runnera 2049 Denis Villenue kamarádi). Oba se odehrávají v době před celovečerním Blade Runnerem a každý se zaměřuje zvlášť na jeden důležitý vedlejší charakter.

V prvním kraťasu s názvem Nexus Dawn se podíváme do roku 2036 a blíže se nám představí postava Jareda Leta aka strůjce replikantů. Na to, že se nejedná o trailer, ale o plnohodnotný kraťas toho ukazuje na poli 6 minut poskrovnu, tudíž krom skvěle zvládnuté vizuální a řemeslné stránky věci není o moc stát a když kraťas neuvidíte, tak v podstatě o nic nepřijdete, spíš se vás jen tvůrci snaží naladit na kompletní dech beroucí atmosféru nového Blade Runnera.

Druhý snímek Nowhere to Run je o poznání zajímavější, i přes fakt, že taky divákům vlastně nic moc konkrétního neřekne. Podíváme se do roku 2048 a titulní postavu zde ztvárňuje Dave “Drax“ Bautista. Tento sympatický borec (ne)překvapivě sedí i do tónu vážného sci-fi spektáklu. Oproti předchozímu snímku se dočkáme i akce s kreativně podaným hudebním doprovodem. Dále tu máme zdařile vyobrazené obyčejné obyvatele této sklíčené budoucnosti a typicky kontrastující neonové barvy se smogem a deštěm, což je typický znak právě původního Blade Runnera od Ridleyho Scotta.

Zajímavou informací je i uveřejnění konkrétní stopáže snímku, která bude činit poctivých 163 minut, což by mělo být nadmíru dostačující, aby autor snímků Příchozí, Sicario či Zmizení Denis Villenue dovedl tento snímek po všech stránkách k dokonalému filmovému zážitku. Pro informaci Blade Runner 2049 je současně eRkovým snímkem (od 15 let), tudíž bychom se měli dočkat i patřičně brutálních a drsných záběrů, které se do tohoto ikonického světa tak hodí.

Oficiální synopse filmu

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný.

Blade Runner 2049
USA / Kanada / Velká Británie, 2017, 163 min

Režie: Denis Villeneuve
Předloha: Philip K. Dick (kniha)
Scénář: Hampton Fancher, Michael Green
Kamera: Roger Deakins
Hudba: Jóhann Jóhannsson, Hans Zimmer, Benjamin Wallfisch
Hrají: Harrison Ford, Ryan Gosling, Jared Leto, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, Edward James Olmos, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James, Mark Arnold
Producenti: Broderick Johnson, Andrew A. Kosove, Bud Yorkin, Cynthia Sikes
Střih: Joe Walker
Scénografie: Dennis Gassner
Kostýmy: Renée April

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..