Black Panther utržil $192M za první víkend, což je druhý nejlepší výsledek ze všech MCU filmů!

Black Panther láme rekordy, Padesát odstínů svobody rapidně klesá a Jumanji přesáhlo hranici 900 mil. dolarů celosvětově.

Black Panther, aneb jak se z outsidera stal potencionálně první miliardový snímek roku 2018. Předpokládal jsem, že díky mizivé konkurenci bude mít Black Panther skvělý zahajovací víkend, ale že svým otvírákem překoná i Avengers 2 to jsem vážně nečekal. Black Panther urval jen za pátek 75,8 mil. dol., celkově má jen z USA za celý víkend 192 mil. dol. a mezinárodně je na $361,023,000 (a to si ještě neodbyl premiéru na velkých trzích jako je Čína, Jížní Korea a Japonsko).

V rychlosti tyhle numera znamenají, že Black Panther jakožto 18. snímek filmového univerza MCU (Marvel Cinematic Universe) má druhý nejlepší zahajovací víkend po prvních Avengers s 207 mil. dol., samozřejmě Black Panther momentálně sedí na první příčce nejvýdělečnějších filmů roku 2018 a dá se předpokládat, že v následujících týdnech překoná „bájnou“ hranici miliardy dolarů a stane se nejvýdělečnějším originem všech MCU filmů. Když se podíváme na přehled filmových premiér tak až do 9.3., kdy jde do kin disneyovská pohádka V pasti času a týden poté reboot Lary Croft, má Black Panther celkem volné pole působnosti.

Na druhém místě kasovního žebříčku je stále animák Králíček Petr se 17,2 mil. dol., což při pouhém propadu o 31 % není žádné fiasko. Celkově má ze zámoří 48 mil. dol., takže se při rozpočtu 50 mil. dol. a podtaktované reklamní kampani dostane do plusu.

Až na třetí místo se propadlo vyvrcholení trilogie Padesáti odstínů s brutálním propadem o 56,1 %. Druhý víkend přinesl Padesáti odstínům svobody jen $16,940,000. Studiu Universal jistě dělají radost alespoň čísla ze světa, která průběžně hlásí $266,934,455 mezinárodně.

Na čtyřce stále doluje peníze jedno z největších kasovních překvapení loňského roku Jumanji: Vítejte v džungli, které si i po devátém týdnu v kinech připsalo dalších 7,9 mil. dol. Celosvětově je už na šílených 904 mil. dol., takže sázky o miliardu jsou stále na místě.

Na pětce s $7,685,000 pomalu vyklízí pole podprůměrně hodnocený snímek Clinta Eastwooda Paříž 15:17. Rozpočet byl pouhých 30 mil. dol., takže se o totální propadák nejedná, ale o úspěch rovněž ne.

Zbytek TOP 10 tvoří nezastavitelný muzikál Největší showman s 5,1 mil. dol., druhá premiéra tohoto týdne ručně animovaný Pračlověk s mizernými 3,1 mil. dol., završení teenage trilogie Labyrint s 2,5 mil. dol., bídný horor Winchester s 2,2 mil. dol a nakonec třetí premiéra týdne biblický a chabě hodnocený Samson s 1,9 mil. dol.

Za týden vám dejff vytře zrak tím, jak rychle se Black Panther posunuje k miliardě a jak (nejspíš) u diváků neuspěla sci-fi AnnihilationNatalie Portman.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..