Black Panther válcuje kina i druhý víkend, celosvětová miliarda padne co nevidět

Tržby Black Panthera oproti prvnímu víkendu klesají o necelých 47 % a i tak to stále znamená připsání devíti ciferné částky na bankovní účet Marvelu.

S víkendovou tržbou 108 milion dolarů se Black Panther může pyšnit titulem druhé nejlepší tržby za druhý víkend v amerických kinech, kdy se před ním na prvním místě drží Star Wars: Síla se probouzí (149,2 mil. dol.). Za sebou nechává velmi těsně na třetím místě Jurský svět (106,5 mil. dol.), na čtvrtém místě první marveláckou týmovkou Avengers (103 mil. dol.) a na pátém místě Krásku a zvíře (90,4 mil. dol.). Tohle je opravdu velké překvapení!

Že je Black Panther kasovní trhák letošní zimy dokazují i tržby ze zbytku světa. Celosvětově se blíží k hranici 710 milionů dolarů,  a to premiéra v Číně je naplánována na březen, takže co nevidět tu máme celosvětovou miliardu. Kdo by to býval řekl?

Novinka Noční hra startuje na druhém místě s tržbou 16,6 mil. dolarů. Králíček Petr na třetím místě připisuje 12,5 milionů, v Americe se blíží pomalým tempem ke 100 milionové hranici, která by do Velikonoc mohla bez váhání padnout.

Očekávaná a velmi dobře hodnocená sci-fi novinka AnnihilationNatalií Portman začíná až na čtvrtém místě s tržbou 11 milionů. Při čtyřiceti milionovém rozpočtu to není žádná tragédie, ale stomilionové tržby z Ameriky, jako u Příchozích, z toho zřejmě nebudou. Padesát odstínů svobody na páté příčce připisuje dalších 6,9 milionů, což by při takovém tempu mohlo stačit k vyrovnání se tržbám druhého dílu, které v Americe celkově činily 114 mil. dolarů, Svoboda je zatím na 90 milionech.

Druhá půlka box office žebříčku vypadá následovně: zimní trvalka Jumanji: Vítejte v džungli s tržbou 5,6 mil. dol. na šestém místě (celosvětově 915 mil. dolarů), sedmá pozice pro Paříž 15:17 s 3,6 mil. dolary, osmá příčka pro Největšího showmana s 3,4 miliony, devítka patří novince Den co den s tržbou 3,1 miliony a desáté místo pro animovaného Pračlověka, který vydělal další 1,7 miliony.

Další víkend nás čekají akční Přání smrtiBruceem Willisem a Rudá volavkaJennifer Lawrence. A filmsim nám jistě oznámí prolomení celosvětové miliardové hranice Black Panthera!

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..