Black Panther má jeden z nejlepších třetích víkendů v kino distribuci a blíží se k miliardě

Ani Jennifer Lawrence, ani Bruce Willis nestačili na neskutečného Black Panthera, který opět obhájil první místo v TOP 10.

Black Panther má po Star Wars: Síla se probouzí ($90,2M) a Avatarovi ($68,5M) třetí nejlepší víkend v kino distribuci. Připsal si totiž při poklesu o pouhých 41,2% dalších $65,705,000, což znamená už půl miliardu jen z USA a průběžných 897 mil. dol. mezinárodně. Miliarda padne v průběhu příštího týdne a jen bůh ví, kde přesně svou krasojízdu Black Panther zakončí.

Na druhém a třetím místě se umístily dvě nepříliš ambiciózní novinky tohoto týdne. Jennifer Lawrence je sice většinou zárukou výdělečnosti, ale stejně jako Scarlett Johansson, ne vždy se tohle tvrzení potvrdí. Loni americké publikum neustálo famózní matku!, ve které Lawrence excelovala a nyní se snaží publikum zaujmout eRkovou Rudou volavkou, která je prý poměrně průměrná a navíc až příliš dlouhá. Dvě hodiny a dvacet minut je prostě příliš.

I tak Rudá volavka vybojovala alespoň 17 mil. dol. Rozpočet činí 69 mil. dol., takže ztrátová při průběžných 43 mil. dol. mezinárodně nakonec nebude. Na třetí místo se s pouhými 13 mil. dol. vyškrábal Bruce Willis v béčkovém snímku Přání smrti, který má naprosto tristní recenze. Bruce Willis už se topí nějakou dobu v nevýdělečných béčkových vodách a ani tento akční paskvil ho nevrátí na pomyslné devadesátkové výsluní.

Na čtvrté místo se propadla lehce nadprůměrně hodnocená komedie Noční hraRachel McAdams a Jasonem Batemanem. O druhém víkendu to činí propad o 37 % a dalších 10,7 mil. dol. To na eRkovou komedii není vůbec zlé a nedivil bych se kdyby zní byla březnová trvalka, která svých necelých 50 mil. dol. z celého světa ještě zdvojnásobí. Při rozpočtu 37 mil. dol. a přiměřené kampani je to slušný výkon.

Propad o pouhých 21% a rovných 10 mil. dol. o čtvrtém víkendu v distribuci si připsal Králíček Petr od studia Sony. Sony se sice již několik let potácí v enormních problémech, ale Jumanji: Vítejte v džungli a i Králíček Petr ukazují, že tohle studio chytá druhý dech. Králíček Petr překročil mezinárodně hranici 100 mil. dol. a na několika trzích (včetně ČR) čeká na premiéru, takže i tento levnější animák za 50 mega je nakonec dalším hitem tohoto problémového studia.

Zbytek TOP 10 tvoří chválená sci-fi AnnihilationNatalie Portman s 5,6 mil. dol., na kterou si musíme počkat do 12.3., kdy bude mít mezinárodní premiéru na Netflixu, překvapivě čtvrtý nejvýdělečnější film loňského roku Jumanji: Vítejte v džungli s 4,5 mil. dol., Padesát odstínů svobody s 3,3 mil. dol., muzikálový hit Největší showman s 2,6 mil. dol. a drama Every Day s 1,5 mil. dol.

Za týden se pokusí Black Panthera srazit z prvního místa disneyovkská pohádka V pasti času a eRková komedie Gringo. Něco mi říká, že se těsně na první místo probojuje tou dobou již miliardový Black Panther.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Filmového guru na Facebooku a nenechte si ujít další novinky ze světa filmu.

1 komentář

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..